ابزارزنی نما ساختمان + معرفی انواع ابزار زنی

سر فصل های مقاله

ابزارزنی سیمان شسته

اگر میخواهید ضمن افزایش سطح آگاهیتان درباره ابزارزنی نما ساختمان ، با گروهی مجرب که می توانید با خیال آسوده پروژه های ابزارزنی نما خود را به آن بسپارید آشنا شوید صفحه درستی را برای مطالعه انتخاب کرده اید. برای آنکه به موضوع اصلی بپردازیم، باید در ابتدا با یک سری مفاهیم پایه آشنا شویم، مانند:نما ساختمان، انواع نما ساختمان، گچبری، ابزارزنی نما، انواع ابزارزنی و … که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

نما ساختمان چیست؟

در همین ابتدا می خواهم گروه نماسازان مرادی را به شما معرفی کنم که در هنگام خواندن مطالب به سپردن پروژه های خود به این گروه فکر کنید. ابزارزنی نما ساختمان بخشی از سازه است که اگر بدرستی طراحی و اجرا شود می تواند معیار سنجشی برای ارزیابی کل ساختمان باشد تاثیر زیادی در قیمت گذاری آن داشته باشد. نمای ساختمان قسمتی از سازه است که وظیفه و نقش تعیین کننده ای را ایفا می کند.

این نقش در دو چیز خلاصه شده است، زیبایی و استحکام که از یک نمای ساختمانی استاندارد همین ها انتظار می رود. نمای ساختمانی انواع مختلفی دارد که از نظر جنس مواد اولیه و طرح آن دسته بندی می شود، به عنوان مثال، نمای ساختمانی از جنس سنگ و طرح کلاسیک. همانطور که گفته شد، طرح ها متفاوت هستند و این که شما کدامیک را انتخاب می کنید به پارامتر های مختلفی بستگی دارد که از موضوع این بحث خارج است و ما در این مقاله فقط به گچبری و ابزارزنی نما ساختمان می پردازیم.

گچ بری چیست؟

گچبری عبارت است از نما کاری و تعمیر قسمت های آسیب دیده ساختمان و خلاصه هرچیزی که از گچ برای امور ساختمان در آن استفاده می شود. ابزارزنی زیرمجموعه گچبری به حساب می آید، و ناگفته نماند که مرحله ابتدایی برای یادگیری گچبری، ابزارزنی است. ابزارزنی نما ساختمان از جمله عملیات هاییست که در عین سادگی در اجرا، زیبایی چشم گیری دارد.

انواع ابزارزنی کدامند؟

اگر تا بحال مباحث مربوط به ابزارزنی به گوشتان خورده باشد، احتمال دارد که با مراحل اجرای آن هم آشنایی سطحی داشته باشید اما بهرحال عنوان کردن آن ها خالی از لطف نیست. از انواع ابزارزنی نما ساختمان می توان به کشو زنی و اندلیک سازی ( جاچراغی) که هر دوی آن ها در فضای داخلی ساختمان اجرا می شوند اشاره کرد که در ادامه مطلب به آن ها خواهیم پداخت.

عملیات کشو زنی

یکی از انواع ابزارزنی نما ساختمان یعنی کشو زنی از انواع مختلفی تشکیل شده است که آن ها را می توان در هر جایی بکار برد، که مانشان می توان به سقف ها، دیوار ها، کنج ها اشاره کرد. برای کشو زنی ابتدا باید زاویه بین سقف و دیوار را به طرف مرکز آن به شعاع ض 150 میلی متر، به صورت سرتاسری و با ستفاده از پرگار و ریسمان به رنگ آغشته شده خط کشی کرده سپس با استفاده از گچ و شمشه بقیه مراحل را پیش می بریم که گفتن آن ها از دایره این مقاله خارج است.

اندلیک سازی یا جاچراغی

اندلیک سازی به نوعی سفق کاذب گفته می شود که احتمالا آن ها در مقابل مغازه های ابزار ساختمانی فروشی دیده باشید که ساختاری توری شکل دارند و از آن ها در ابزارزنی نما ساختمان (فضای داخلی) استفاده میشود. حد فاصل بین این سقف کاذب و سقف اصلی چیزی در حدود 15 سانتی متر است که بسته به طرح مورد نظر می تواند متفاوت باشد.

در ادامه به مواردی خواهیم پرداخت که بازگو کردن آن ها خالی از لطف نیست.

نما سیمانی چیست؟

یکی از انواع نما کاری ساختمانی که از زیبایی و استخکام زیادی در عین هزینه مناسب دارد، نما سیمانی است که در نما برج بندرت مورد استفاده قرار می گیرد. نما سیمانی دارای طرح های متنوعی می باشد که از آن ها می توان به نما رومی و نما کلاسیک اشاره کرد.

نما رومی زیر مجموعه نما کلاسیک قرار می گیرد چرا که به هر نوع نما کاری که از معماری روم (یونان) باستان و ایران الهام گرفته شده باشد، نما کلاسیک گفته می شود که این نوع نما کاری در عین زیبایی می تواند جلوه ای از شکوه را به نمای سازه شما ببخشد. نما سیمانی در قسمتی مورد استقبال قرار می گیرد که بخواهید بجای استفاده از سنگ در نماکاری از سیمان استفاده کنید که این موضوع به مقدار هزینه ای که می خواهید برای نما کاری سازه خود بکار بگیرید باز می گردد.

نما سنگی چیست؟

نما سنگی از انواع نما کاری هاییست که در نما برج و ساختمان های بزرگ کاربرد بسیاری دارد، البته از نظر زیست محیطی در چند دهه اخیر به استفاده از سنگ در نما کاری ها ایراد گرفته شده و این به آن علت است که پس از نماسازی  ساختمان یا تخریب سازه ای که در آن از سنگ استفاده شده، نخاله های بدون استفاده زیادی باقی میماند که به طبیعت آسیب جدی وارد می کند. در نما برج استفاده از سنگ بسیار مورد استقبال است چرا که از زیبایی و استحکام خوبی برخوردار است.

گروه نماسازان مرادی با قرار دادن افراد با تجربه در جمع نفراتش می تواند نما سنگی های بی نظیری را در میان رقبا در شرایط مختلف اجرا کند.

سخن آخر

در این مقاله به موضوعات مختلفی اشاره شد که از میان آن ها به ابزار زنی نما ساختمان بیشتر از بقیه اشاره شد که اطلاعات ارزنده در آن ها گنجانده شده بود. اگر می خواهید که ابزارزنی نما ساختمان خود را شامل نما برج هم می شود به گروهی بسپارید که در زمینه خودش بسیار کار کشته باشد به شما گروه نماسازان مرادی را پیشنهاد می کنم.

این گروه با بهره گیری از افراد ماهر و مجرب، توانسته در زمینه های ابزارزنی نما، نما سیمانی، نمابرج خودش را به یکی از بهترین ها تبدیل کند. گروه نماسازان مرادی با در نظر گرفتن هزینه ها و زمان موجود برای اتمام پروژه ها، بهترین سطح کیفیت نهایی پروژه را تضمین می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *