اجرای نما رومی و ستون رومی ساختمان

سر فصل های مقاله

اجرای نما رومی و ستون رومی ساختمان

چنانچه می خواهید با نحوه اجرای نما رومی و ستون رومی ساختمان ها آشنا شوید،به شما عزیزان توصیه می کنم تا آخر این مقاله، ما را دنبال کنید، در این مطالب قصد داریم شما را با یکی از بهترین نما های ساختمان آشنا کنیم و طرز اجرای ان را توضیح دهیم.

نما رومی چیست ؟

نما رومی یک سبک بسیار قدیمی در معماری نما می باشد که این نوع نما را قبل از میلاد مسیح ابدا کردند و تا به امروز از این استایل بسیار استفاده می کنند، نما کلاسیک ساختمان ها طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است و برای اینکه همه بتوانند از نوع نما استفاده کنند در متریال ان نیز تغییراتی مانند استفاده از سیمان به جای سنگ ایجاد کردند که در پایین آوردن قیمت ان بسیار تاثیر گذار میباشد.

نما رومی ساختمان دارای دو بخش اصلی است،یکی از آن بخش ها خود نما رومی می باشد و دیگری ستون های نما کلاسیک که در ادامه به چگونگی اجرای نما رومی و ستون رومی می پردازیم.

دلایل رواج نما رومی

اگر کمی در خیابان ها دقت کافی را داشته باشیم،متوجه این می شویم که بیشتر نماهای ساختمان ها به سمت نما کلاسیک(رومی) روی آورده اند، بهتر است قبل از بررسی اجرای نما رومی و ستون رومی اطلاعاتی در مورد استفاده زیاد این استایل از نما داشته باشیم.

تاثیر فرهنگ ها

از زمان های دور تا به حال برای نزدیک تر شدن فرهنگ ها از معماری های همدیگر استفاده می کردند تا بین مردم های مختلف کمی ارتباط غیر مستقیم برقرار شود و همین طور بود که نما رومی وارد کشور ما ایران شد و معماران ما دست به بومی سازی زدند تا یک سبک نما همه پسند را اختراع کردند.

زیبایی نما

نما کلاسیک به دلیل بهره گیری از سنگ های گران قیمت و شکیل دارای زیبایی فوق العاده ای می باشد اما همه چشم نوازی نما به سنگ های برنمی گردد بلکه به اجرای جزئیات نما نیز مانند ستون ها،مجسمه ها و… بستگی دارد.

کاربردی بودن

از دیگر نقاط قوت نما رومی،کاربردی بودن ان به حساب می اید شاید پیش خود بگویید کاربردی به چه معناست:کاربردی بودن یعنی نما این قابلیت را دارد که با مکان های مختلف جور شود و به زیبایی کار به افزاید.

مصالح نما و ستون رومی

متریالی که در اجرای نما رومی و ستون رومی استفاده می شود،سنگ های مرمر،تراورتن و گرانیت می باشد، هرچه جنس و کیفیت این مواد بالاتر باشد و کارفرما از بهترین های آنها استفاده کند،طول عمر و زیبایی نما خود را بیشتر می کند و باعث می شود مشتریان زیادی را برای ساختمان مورد نظر جذب کند و حالا ما نکاتی که برای انتخاب متریال  اجرای نما رومی و ستون رومی می بایست رعایت کنید را نام میبریم:

  • انتخاب جنس خوب از سنگ ها که مدت زمان استفاده از نما را بالاتر می برد.
  • سنگی که حالت خمشی و کششی را داشته باشد تا روی نما و ستون ها به خوبی بنشیند.
  • آخرین مورد در برگزیدن سنگ ها برای نما رومی،راحتی ان زیر دستگاه های برش است تا به آسانی طرح و برش بخورد.

نحوه اجرای نما رومی و ستون رومی ساختمان

بعد در نظر گرفتن تمامی ویژگی ها و مصالح مورد نظر زمان توضیح  اجرای نما رومی و ستون رومی فرا رسیده است که ممکن می باشد این اطلاعات در ساخت نما و بازسازی نما ساختمان کمک شایانی بهتان بکند.

نقشه کشی

در مرحله اول برای اینکه یک نما زیبا را داشته باشیم باید به تهیه نقشه اش فکر کنیم که در آن نقشه تمامی اجزا نما را ذکر کرده باشد تا مشکلی در ادامه روند کار پیش نیاید.

شاسی کشی

شاسی کشی یک فرایندی در  اجرای نما رومی و ستون رومی می باشد تا وزن و سنگینی نما را با این امر می توانیم کنترل کنیم که در زیبایی نما نیز نقش بالقوه ای دارد.

رابیتس کاری

شکل های پیچیده و خمیده در شاسی کشی و در کنار میلگرد ها و نصب نبشی به رابیتس کاری نما احتیاج داریم به طور کلی بخواهیم بیان کنیم،رابیتس کاری تکمیل کننده شاسی کشی است.

نصب سرستون

از مهم ترین و پرنقش ترین بخش های اجرا نما رومی،نصب سرستون ها می باشد که انتخاب بهترین متخصصان سی ان سی بسیار مهم می باشد تا طرح های زیبا سرستون ها را بتواند به بهترین شکل ممکن در بیاورد.

نصب سنگ ها

در آخرین قسمت ساخت نما کلاسیک می بایست سنگ های نما را با بهره گیری از دوغاب و اسکوپ نصب کنیم،این بخش نیز از با اهمیت ترین مراحل اجرای نما رومی و ستون رومی به حساب می اید.

اگر شما می خواهید یک نما رومی و یا نما سیمانی بی نقض را داشته باشید باید از بهترین ها در این حوزه استفاده کنید و پیشنهاد  ما برای انتخاب شما،نماسازان مرادی میباشد،آنها با رزومه کاری بالا و مشتری مداری خوبشان جز بهترین نماسازان ایران می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *