تاریخچه نما کلاسیک سیمانی و نما رومی سیمانی

سر فصل های مقاله

تاریخچه نما رومی سیمانی

با سلام و خیرمقدم خدمت شما کاربران عزیز و دوست داشتنی،ما در این مقاله می خواهیم که تاریخچه نما رومی سیمانی را به شما توضیح دهیم و امیدواریم از این مطالب و حقیقت ها نهایت استفاده را ببرید.

چرا نما کلاسیک سیمانی

برای اینکه به راحتی به دلیل استفاده از نما کلاسیک رومی پی ببریم بهتر است با این نوع سبک از نما بیشتر اشنا شویم و به تاریخچه قدیمی آن رجوع کنیم.

نما کلاسیک سیمانی یک نوع سبک معماری نما بسیار پرطرفدار می باشد که در ایران از ان بسیار بر روی ساختمان های گوناگون استفاده می کنند،تاریخچه نما رومی سیمانی بر می گردد به دوران روم باستان که در ادامه بیشتر به این مبحث می پردازیم.

وقتی میخواهیم به محبوبیت این نوع نما پی ببریم بهتر است نگاهی به ساختمان های اطراف خود بی اندازیم و چیزی که مشاهده میکنیم ، نما های بسیار زیبا و چشم نواز از متریال سیمان می باشد.

ما در نما کلاسیک سیمانی می توانیم المان های مختلفی را با کمترین هزینه ممکن اضافه کنیم تا به منظره زیباتری دست بیابیم و یکی از مهم ترین دلیل های استفاده از این استایل نما هزینه ناچیز آن نسبت به نما کلاسیک سنگی می باشد.

تاریخچه نما رومی سیمانی

همان طور که قبل اشاره کردیم نما کلاسیک یا همان  نما رومی از دوران روم باستان می آید و تا به امروز بین مردم رواج بسیاری پیدا کرده است.

آغاز تاریخچه نما رومی سیمانی  به  500 تا 800 سال قبل از میلاد مسیح برمیگردد و اولین کسانی که این نوع نما را کشف کردند، یونانیان باستان بودند و با پیدا کردن آن توانستند دوران جدیدی را در معماری رقم بزنند و به خاطر این نوع اختراع های جدید بود که یونانیان و رومی ها را تا به امروز  به عنوان کشورهای پر تمدن در جهان می شناسیم.

بعد از گذشت سالیان زیاد، کشور روم آن زمان با استفاده از کشورگشایی توانست مساحت سرزمین خود را افزایش دهد و این امر سبب این شد تا فرهنگ های مختلف آنها در سراسر اروپا گسترش یابد که یکی از فرهنگ های انها،فرهنگ معماری رومی بود.

نما رومی

سال های 1500 تا 1600 پس میلاد،  دوران رنسانس معماری ایتالیا، انگلیس و فرانسه بود که آنها با الهام گرفتن از معماری رومی توانستند به علم معماری خود بیفزایند تا از عهده طراحی معماری های جدید خود بر بیایند و بهتر است بدانید که از نوع معماری نما بیشتر در کاخ ها و مکان های مذهبی استفاده می شد.

پس از استقبال فوق العاده این استایل معماری در اروپا و ساختن بیشتر مکان های شهر با این سبک، آمریکایی ها نیز به آوردن این نوع معماری در شهر های خود روی آوردند.

امروزه نیز از این نوع نما برای نما رومی ساختمان ،نما ویلا و… استفاده می کنند اما در ان نیز تغییراتی را اعمال کرده اند تا همگی بتوانند از آن بهره کافی را ببرند،یکی از این تغییرات استفاده از نما سیمانی ساختمان به جای نما سنگی ساختمان است که علت این کار، جلوگیری از خرج بیش از حد برای نما کلاسیک می باشد و تمامی این کارها باعث بیشتر و طولانی تر شدن تاریخچه نما رومی سیمانی می شود.

سازگاری نما ایرانی با نما رومی

وقتی تاریخچه نما رومی سیمانی را مشاهده میکنیم متوجه می شویم در آن زمان همه دنیا از این سبک معماری کلاسیک استفاده می کردند.

ایرانیان باستان معماری نما هایشان بدون هیچگونه الگوبرداری ای، شباهت نسبی با نما رومی داشت که نمونه ای از ان را می توانیم در معماری تخت جمشید مشاهده کنیم ولی امروزه مشاهده می کنیم که برخی از مردم در سطح جامعه از استفاده از این نوع نما شاکی هستند و می گویند که فرهنگ معماری غربی را وارد فرهنگ کهن خود کرده ایم اما آنها می توانند با کمی تحقیق به اشتباه خود پی ببرند و یکی از نکاتی که حتما باید بدانند این است که معماری رومی که الان از آن در ایران استفاده می شود،یک سبک تلفیق شده ایرانی فرهنگی می باشد.

حالا بعد از متوجه شدن دلیل استفاده از نما کلاسیک سیمانی و تاریخچه نما رومی سیمانی وقت این رسیده است که به شما را با یکی از بهترین نماسازان ایران را معرفی کنم ، نماسازان مرادی،با بیش سابقه 20 سال سابقه کاری در ساخت نما کلاسیک،ابزار زنی نما و نماسازی  ساختمان و… جزو یکی از مطمئن ترین و برترین نماسازان به حساب می آید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *