تفاوت طراحی و اجرای نما سیمانی با نما رومی

سر فصل های مقاله

تفاوت طراحی و اجرای نما سیمانی با نما رومی

اگر به دنبال پی بردن به تفاوت های طراحی و اجرای نما سیمانی با نما رومی می گردید،این مقاله مخصوص شما دوستان عزیز می باشد،در این مطالب میخواهیم به صورت کلی و جزئی به نما سیمانی و نما رومی و نحوه طراحی و اجرای آنها بپردازیم.

پیش از اینکه این دو سبک نما را باهم مقایسه کنیم بهتر است،در مورد هر یک اطلاعاتی را داشته باشیم.

نما رومی

اگر بخواهیم چند نما بسیار زیبا و شیک را نام ببریم،صد در صد یکی از آن نماها،نما رومی(کلاسیک) می باشد،متریال اصلی که در این سبک استفاده می شود،سنگ های نما می باشند ولی متریال دیگری مثل سیمان نیز می توانیم بهره بگیریم ولی یک جایگزین می باشد و ما با جایگزین ها کاری نداریم،ریشه نما کلاسیک ساختمان ها به دوران قبل از مسیح در روم باستان برمیگردد که شکوه این نما از آن زمان ها می آید.

نما سیمانی

یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین نوع نما،نما سیمانی می باشد، متریال نما سیمانی از دو ماده ثابت ماسه و آب تشکیل شده است که موادی دیگری برای هر نوع از نما سیمانی بنا بر ان سبک اضافه می کنند،علاوه بر سفارش دهندگان نیز کارفرمایان و نماسازان علاقه زیادی به نما سیمانی دارند زیرا این استایل نما انواع مختلفی دارد مانند نما سیمان شسته،نما سیمان سفید،نما ماهوتی،نما ابساب و… که در هر مکانی می توانند از نما سیمانی بهره کافی را بگیرند و  کاربردی ترین اجرای نما سیمانی ساختمان ها میان این همه سبک، اجرای نمای سیمان شسته می باشد. 

مقایسه نما سیمانی با نما رومی

تفاوت های این دو از نحوه طراحی و اجرای نما سیمانی با نما رومی گذشته است و حتی قابلیت ها و ویژگی هایشان نیز با هم متفاوتند که هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم.

طول عمر: برای به دست آوردن مدت زمان بهره گیری از کالایی باید به متریال آن نگاه می کنیم،که با کمی تامل متوجه می شوید، طول عمر و پایداری نما رومی بیشتر از نما سیمانی است زیرا سنگ یه جسم یکپارچه و مقاوم تر از سیمان می باشد.

زیبایی:همان طور که می دانید زیبایی از نظر هر فرد با فرد دیگری متفاوت است ولی یکی از معیار هایی که می توانیم متوجه شویم کدام زیباتر است، باید به مکان که از ان بهره می گیرند نگاهی بیندازیم و میبینم نما رومی(سنگی) در ساختمان های لاکچری بیشتر از نما سیمانی استفاده شده است. 

عایق بودن:از مهم ترین ویژگی هایی که در طراحی و اجرای نما سیمانی با نما رومی با هم تفاوت دارند،میزان عایق بودن در برابر عوامل طبیعی می باشد و  متریال سنگ از قابلیت عایقی بودن بیشتری برخوردار است.

بازسازی:در بازسازی نما ساختمان ها متریالی که به کار می برند با هم متفاوت است و هرکدام مزایا خودشان را دارند که می توانیم بگوییم نسبتا نما سیمانی با نما رومی مزایا بازسازیشان باهم برابر است.

قیمت:قیمت ها در هر سبک چه نما رومی چه نما سیمانی با هم فرق دارند ولی به صورت کلی نما سیمانی خرج کمتری را روی دست سفارش دهنده می گذارد.

نحوه طراحی و اجرای نما سیمانی و نما رومی

پس از مقایسه متریال طراحی و اجرای نما سیمانی با نما رومی زمان چگونگی طراحی و اجرایشان رسیده است که بخواهیم به طور خلاصه بیان کنیم به صورت کلی در این مبحث تفاوت های انچنانی‌ وجود ندارد که در ادامه متوجه این جمله می شوید.

در قدم اول از تفاوت های طراحی و اجرای نما سیمانی با نما رومی به مبحث نقشه کشی می رسیم که در هر دو انها این امر را انجام می‌دهند و کار ها را بدون نقشه قبلی نمی توانند اجرا کنند.

تفاوت آشکار میان این دو نما در این مرحله است که در نما رومی باید مراحل شاسی کشی و رابیتس کاری را به نحوه احسنت بگذرانیم ولی در نما سیمانی همچین چیزهایی اعمال نمی شود و در جای مورد نظر ملات سیمانی را روی دیوار یا ستون می کشند.

در مرحله آخر وقت طراحی و نصب رسیده است و همان طور که می دانید در نما رومی، سنگ ها را از قبل برش و طرح داده و فقط نصب می کنند ولی در نما سیمانی به ابزار زنی و خورده کاری هایی می پردازند.

حالا که تفاوت های میان  طراحی و اجرای نما سیمانی با نما رومی را متوجه شدید  با خیال راحت می توانید برای نما ساختمانتان یکی از این دو نما را انتخاب کنید،برای این عمل نیاز به شرکت با تجربه بالا و مورد اطمینان می گردید که ما به شما عزیزان نماسازان مرادی را پیشنهاد می کنید،این شرکت در حوزه ساخت نما ساختمان ها، نما برج ها و نما ویلا ها در ایران جز بهترین ها می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *