دلایل رواج نما کلاسیک سیمانی چیست؟

سر فصل های مقاله

دلایل رواج نما کلاسیک سیمانی

سلام و درود خدمت شما کاربران عزیز گرامی،ما در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل رواج نما کلاسیک سیمانی آشنا کنیم و امیدواریم تا آخر مطالب مارو همراهی کنید و نهایت استفاده را ببرید.

یکی از مهم ترین مراحل در ساخت و ساز انواع ساختمان ها انتخاب نما مناسب می باشد،انتخاب نما بستگی به محل سکونت و هزینه ای که کارفرما به نماساز می دهد دارد و کارفرما این قابلیت را دارد که نماهای بسیار زیبا و فوق العاده ای را برای خود انتخاب کند.

قبل از بررسی چگونگی رواج نما کلاسیک سیمانی،  بهتر است با نما کلاسیک یا همان رومی کمی بیشتر آشنا شویم.

نما کلاسیک سیمانی چیست ؟

اگر نگاهی عمیق تری به شهر و محل زندگی خود بیندازید مشاهده می کنید که نماهای بسیار زیبایی با متریال سیمان ساخته شده اند که این نوع متریال سیمانی جایگزین سنگ های مرمر،گرانیت و تراورتن در نما رومی می باشد، این سبک از نما از دوران روم باستان الگو گرفته شده است و تا به امروز از این نوع نما استفاده می کنند.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا به جای انواع سنگ های گران قیمت از مواد سیمانی بهره می گیرند؟همانطور که حدس زدید یکی از دلایل این کار مغروم به صرفه تر درآمدن قیمت نما می باشد و سفارش دهنده  از خرج های زیاد بابت سنگ ها مختلف راحت می شود.

یکی دیگر از علت های استفاده از متریال سیمانی در نما کلاسیک افتادن و کنده شدن سنگ ها از روی ساختمان می باشد که عواقب جانی و مالی خوبی برای کارفرما ندارد.

عوامل رواج نما کلاسیک سیمانی

وقتی کالایی یا سبکی بین مردم رواج پیدا می کند حتما دلایل متنوعی برای اینگونه رونق وجود دارد که برای نما سیمانی رومی چهار عامل بسیار نقش مهمی در گسترش این سبک نما داشت  و در ادامه به هر یک از این عوامل می پردازیم.

تاثیر در طراحی

طراحی نما اپارتمان یا نما برج بخش بسیار مهمی در پروژه های ساخت و ساز می باشد  که در سبک نما کلاسیک یا همان نما رومی دست صاحبان کار در جزییات طرح بسیار بازتر شده است و تغییرات دلخواه خود را روی نما می توانند به راحتی هرچه تمام تر انجام دهند و به چشم نوازتر شدن ساختمان کمک شایانی کنند.

نقش فرهنگ ها

یکی از دلیل های رواج نما کلاسیک سیمانی نقش فرهنگ های مختلف در معماری است و برای بیشتر شدن ارتباط فرهنگ ما با اروپاییان و غربی ها باید دست به تغییراتی می زدیم و همان طور که می دانیم صنعت معماری تاثیری زیادی روی این ارتباط فرهنگ ها می گذارد و با تلفیق دو یا چند فرهنگ در معماری نماها می توانیم نتیجه بسیار عالی را دریافت کنیم که یکی از مهم ترین پیوند های فرهنگ ها در معماری نما،نما کلاسیک می باشد که نتیجه ترکیب فرهنگ ایرانیان با رومی های باستان است.

زیبایی ظاهری ساختمان

هر چه روی طراحی و اضافه کردن جزئیات روی نما زمان بیشتر را بگذاریم به مراتب بهره بیشتری می توانیم از عملکرد خود بگیریم و همان طور که معلوم است هرچه پول زیادتری را برای المان های نما خرج کنیم،در پایان کار نما بسیار زیباتری روی ساختمان مشاهده می کنیم.

قیمت آن

از موثر ترین عامل های رواج نما کلاسیک سیمانی به جای نما رومی سنگی هزینه کمتر آن می باشد که سازنده از مخارج زیاد خرید سنگ های گوناگون و گران خلاص می شود و می توان به راحتی پروژه خود را پیش ببرد.

فواید نما کلاسیک سیمانی

رواج نما کلاسیک سیمانی حتما مزایای خوبی برای سازندگان و مردم داشته است که اکثر افراد به این سبک معماری نما روی آورده اند و در ادامه  فواید این نوع نما را با بهترین شرکت نماساز کلاسیک به شما معرفی می کنیم.

  • هزینه بسیار کم نسبت به سنگ
  • طرح های گوناگون و شکیل
  • طول عمر خوب
  • آسیب پذیری کم
  • سریع تر شدن کار
  • و…

شما برای داشتن یک نما رومی سیمانی عالی باید  با شرکت های با تجربه و کاربلدی تماس بگیرید که نما شما را بدون هیچگونه ایرادی تحویل دهند و ما به شما نماسازان مرادی را معرفی می کنیم،این شرکت با داشتن تیم بسیار قوی در این حوزه میتواند به شما برای داشتن نما فوق العاده زیبا کمک کند و اگر به فکر نما کلاسیک سیمانی برای ساختمان های نوساز و یا به فکر بازسازی نما ساختمان خود هستید در شرکت نماسازان مرادی ثبت سفارش خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *