توضیح کامل سبک های طراحی نما

سر فصل های مقاله

سیک های طراحی نما-نما ساختمان-نماسیمانی

اگر به دنبال انواع سبک های طراحی نما می گردید،ما را تا آخر مطالب دنبال کنید،ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین نماهایی که بر روی ساختمان ها استفاده می کنند آشنا کنیم و هر یک از آنها را توضیح دهیم.

طراحی نما ساختمان

یکی از مهم ترین بخش های یک ساختمان،نما ان می باشد،اگر در خیابان ها و کوچه ها قدم بزنید اولین نکته ای که از یک ساختمان حواس شما را به خود جلب می کند،نوع طراحی نمای آن می باشد و هرچه معمار نما از سبک های طراحی نما بهتری استفاده کند مسلما ساختمان زیباتر و شکیل تری را در آخر تحویل سفارش دهنده می دهد و ما در ادامه به پنج سبک پرطرفدار نما ساختمان می پردازیم.

نما کلاسیک

از پرطرفدار ترین و معروف ترین سبک های طراحی نما،نما رومی ساختمان یا همان کلاسیک می باشد به طوری که زمان به وجود آمدنش بر میگردد به دوران روم باستان ولی تا به این لحظه ازش استفاده بسیار زیادی می شود،در این نوع نما از المان های بسیار زیادی بهره می گیرند که هرکدام یک زیبای منحصر به فردی را به نما ساختمان می دهند،در نما کلاسیک از ستون های بسیار با شکوه و شکیل نیز استفاده می کنند و یک نکته جالبی که باید در مورد این نوع نما بدانید این است که در اجرای نما سیمانی نیز از سبک نما رومی بهره می گیرند.

نما مدرن

نوبت به متفاوت ترین و جدید ترین سبک معماری نما رسیده است،معماری نما مدرن که بیش از چندین سال است در کل جهان و حتی در ایران از ان بسیار بهره می گیرند،این نوع نما از مصالح زیادی تشکیل شده است تا ساکنین نواوری بر روی خانه هایشان حس کنند،یک نکته ای که حائز اهمیت است و باید بگوییم،گران بودن این سبک نما میان بقیه  سبک های طراحی نما است و دلیل این گرانی مصالح با کیفیتش می باشد.

نما مینیمال

چنانچه به دنبال سادگی و زیبایی در نما ساختمان خود هستید ما به شما طراحی نما مینیمال را پیشنهاد می کنیم،این گونه نما با ساده گرایی که درانش وجود دارد اما طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است،مصالحی که در نما مینیمال استفاده می کنند حتی بیشتر از سه تا مصالح نمی شود و بیشتر تمرکز طراح نما به ریزه کاری ها و بی آلایشی نما است.

شاید تعجب کنید که بدانید این سبک در ایران هنوز بسیار رواج پیدا نکرده و افرادی زیادی از آن استفاده نمی کنند ولی در سال های آتی مطمئنا این نما در کشور عزیزمان بسیار رونق پیدا می کند.

نما با وهاوس

یکی از نماهایی که در آن جزئیات و المان ها معنایی ندارد را نما باوهاوس می گویند،نما باوهاوس یکی از سبک های طراحی نما می باشد که بیشتر برای ساختمان های تجاری و اداری ازش بهره می گیرند و دلیل نامگذاری باوهاوس اسم اولین مدرسه ای بود که در آن،این سبک از نما را پیاده کردند،پس از گذشت چندین سال نما باوهاوس  را روی ساختمان های مختلف اجرا کردند و با استقبال مردم رو به رو شدند به طوری که تا به امروزه از این سبک نما بسیار استفاده می کنند.

نما اسلامی

اگر در خیابان های قدیمی و مذهبی خاورمیانه قدمی بزنید با این نوع نما مواجه می شوید،در نما اسلامی شکوه و زیبایی را به راحتی می توانید مشاهده کنید که جز قدیمی ترین سبک های طراحی نما نیز به حساب می آیند،نما اسلامی دارای تقارن و یکپارچگی می باشد که همه چشم ها را به سمت خود میکشاند و مصالحی که در ان به کار رفته بسیار زیاد می باشد و به خاطر همین دست طراحان بسیار باز است تا طرح های گوناگون و زیبا را با استفاده از  کاشی سنتی و خطاطی های مختلف و… در بیاورد.

تاثیر نما

پس از پی بردن به هر یک از سبک های طراحی نما به این نتیجه میرسیم که هر یک از نماها برای مکان مخصوص خودشان ساخته و طراحی شده اند و هر کدام زیبایی منحصر به فرد خودشان را دارند تا همه افراد بتواند نما مورد علاقه خودشان را انتخاب کنند.

اگر به دنبال ساخت و نماسازی  ساختمان هستید ما به شما شرکت نماسازان مرادی پیشنهاد می کنیم،این شرکت با سابقه کاری بالایی که در این حوزه دارد می تواند نما مورد نظر شما را به بهترین شکل ممکن،تحویلتان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *