همه چیز در مورد انواع اجرای نما و ستون سیمانی

سر فصل های مقاله

اجرای ستون سیمانی

اگر به دنبال پی بردن به چگونگی اجرای ستون سیمانی و کاربرد انها هستید پس لطفا ما را تا اخر این مطالب دنبال کنید،ما در این مقاله قصد داریم سوالات شما را در رابطه با اجرای و طراحی ستون‌ سیمانی پاسخ دهیم و امیدواریم از انها نهایت استفاده را ببرید.

کاربرد نما ساختمان چیست؟

یکی از اصلی ترین ارکان زیبایی یک ساختمان برای سکونت یا تجارت،نما ان می باشد،بیشتر افراد به اولین نکته ای از هر ساختمان نگاه می کنند،نما روی ان است،نماها انواع اقسام گوناگونی دارد که نسبت به مناطق اب و هوایی و کاربرد انها باهم متفاوت نیز می باشند که قبل از سفارش نما ساختمانتان حتما  باید با یک متخصص نماسازی مشورت کنید،نماها بیش از 20 نوع سبک دارند مانند چوبی،رومی،مدرن و… که هر یک طرفداران خاص خودش را دارد.

همه افراد نیاز به یک نما مقاوم و کاربردی دارند که از قیمت مناسبی بهره مند باشد تا مشتری از خریدش، تمام رضایتش جذب شود،یک نمایی که تمامی این ویژگی ها را دارد،نما سیمانی ساختمان می باشد و تک تک اجزایش مانند اجرای ستون سیمانی زیبایی خاص خود را دارد.

نما سیمانی

همان طور که در پاراگراف بالا عرض کردیم،نما سیمانی جز یکی از کاربردی ترین سبک های نما می باشد که به دلیل مقاومت بالا اش در ایران از آن بسیار بهره می گیرند؛به طوری کلی متریال سیمانی طوری است که انرا می توان در جدیدترین نوع نماهای موجود نیز استفاده کرد،این سبک از نماها را می توان با استایل های دیگر نما تلفیق کرد یا خود نما سیمانی سبک های متفاوتی دارد.

متریال سیمان در ایران به دلیل زیاد بودن شرکت های سیمان سازی از فراوانی خوبی برخوردار است و به همین دلیل نیز اجرای ستون سیمانی یا حتی کل نما سیمانی برای سفارش دهنده،زیاد خرج بردار نمی شود.

 

انواع اجرای نما و ستون سیمانی

نماهای سیمانی انواع و اقسام گوناگونی دارد که اجزای انها مثل ستون ها، سقف ها،ظاهر و… نیز با هم فرق دارند و در ادامه به هر یک از سبک ها و اجرای ستون سیمانی انها می پردازیم.

اجرای نما و ستون سیمان شسته

از معروف ترین نماهای سیمانی که می توان نام برد،این نما می باشد،نما سیمان شسته که جز سبک اندودی است و از ظاهر ساده و یکدستی بهره مند می باشد و اجرای نما و ستون هایش زمان زیادی را از مشتری نمی گیرد و این سبک تا حد ممکن سعی می کند،یکپارچگی خود را حفظ کند.

اجرای نما و ستون‌سیمانی کلاسیک

در این نوع از نماهای سیمانی،تلفیق دو نوع نما را میتوانیم مشاهده کنیم که به جای استفاده از سنگ در نما رومی از متریال سیمان بهره می گیرند که قیمت اجرای نما و اجرای ستون‌سیمانی ان ارزان تر و در گاهی مواقع کل نما زیبا تر نیز می‌کند.

اجرای نما و ستون‌سیمانی خراشی

از این سبک نما سیمانی بیشتر در ساختمان های با طبقات کم و در ویلاهای شمال کشور استفاده می کنند و در اجرا و طراحی ستون هایش از طرح های ساده و شکیل بهره می گیرند تا استواری را به بیننده منتقل کند.

اجرای نما و ستون سیمانی ماهوتی

نما سیمانی ماهوتی یا همان نما تگرگی به صورت یک دست و صاف اجرا نمی شوند و دانه های سیمانی  را روی انها می توانید مشاهده کنید،این نما یکی از مقاوم ترین نماهای سیمانی می باشد و زیاد در این سبک از ستون‌های سیمانی بهره نمی گیرند.

چگونگی اجرای ستون سیمانی

در اجرای ستون‌سیمانی در هر نوع زیاد با هم متفاوت نیستند و هر یک از انها دارای سه بخش هستند،سرستون،پایه ستون،بدنه ستون که هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم.

بیشترین قسمتی که در ستون‌های سیمانی دچار تغییرات و شکل دهی می شود سرستون است،متخصصان اول سر انرا به صورت مکعبی یا دایره ای در میاورند بعد توسط هنر ابزار انها را طرح و نقش می دهند سپس نوبت بدنه ستون می رسد باید در این بخش ابزارکاران سادگی را حفظ کنند تا شلوغی بدنه ستون ببینده را اذییت نکند در پایان کار نیز پایه اجرای ستون سیمانی که فرق چندانی با سرستون ندارد اما در این بخش از طرح های اضافه و زیاد جلوگیری می کنند.

پس از بررسی نحوه اجرای ستون سیمانی باید یکی از برترین و با تجربه ترین شرکت های نماسازی را خدمت شما دوستان معرفی کنیم , نماسازان مرادی با بیش بیست سال سابقه کاری توانایی ساخت هر نوع نما و نما سازی  ساختمان را به بهترین شکل ممکن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *