طراحی و اجرای ستون سیمانی کلاسیک

سر فصل های مقاله

نما ساختمان , انواع نمای ساختمان

اگر می خواهید در مورد  یک نمای کلاسیک سیمانی و طراحی و اجرای ستون سیمانی کلاسیک اطلاعاتی را کسب کنید حتما تا اخر این مقاله ما را دنبال کنید،ما در این مطالب به چگونگی طراحی و اجرای ستون های سیمانی رومی و فواید آنها می بپردازیم.

نما رومی چیست؟

یکی از بهترین و معروف ترین نماهایی که در ایران و دنیا ازش استفاده زیادی گرفته می شود،نما رومی یا همان نما کلاسیک ساختمان است ، این سبک از نما در دسته نماهای شیک و کلاسیک جای دارد که اگر نگاهی به تاریخچه اش بیندازیم جز قدیمی ترین سبک ها در نماهای کاخ ها و خانه ها می باشد به طوری که اولین باری که از ان بهره گرفتند، زمان رومی های باستان بود و تا به امروز نیز با تغییرات کم جز برترین سبک ها ازش نام می برند،نما رومی دارای المان های گوناگونی است که آن را با بقیه سبک ها متمایز و جدا می کند.

انواع نما سیمانی

بهتر است قبل بررسی طراحی ستون سیمانی کلاسیک،در مورد متریال سیمانی اطلاعات بیشتر را کسب کنیم تا با زمینه ای کامل به سمت ستون های سیمانی برویم.

اصولا متریال سیمانی جز دسته مواد اولیه هایی است که فروش زیادی را دارد و از قیمت کمی برخوردار می باشد و همان طور که می دانید طول عمر سیمان نیز زیاد است و به همین دلیل بیشتر از ان در بازسازی نما ساختمان ها استفاده می کنند.

متریال سیمان با سبک نماهای مختلف یا اجزای ان مثل ستون سیمانی کلاسیک ترکیب می شود و یا در نما سیمانی ساختمان ها ازش بهره می گیرند و در ادامه، انواع نماهای سیمانی پرفروش را برایتان توضیح می دهیم.

نما سیمان شسته

یکی از پراستفاده ترین نماهای سیمانی،نما سیمان شسته است،در این سبک نما سیمانی،سادگی یکی از ملاک ها می باشد و باید نما تقارن خودش را حفظ کند و ستون های این استایل به صورت نسبتا ساده طراحی و اجرا می شود.

نما خراشی

در این روش از خراش هایی روی سیمان نما استفاده می کنند و اسم ان را از این عمل ورداشته اند،نما خراشی را بیشتر در ویلاها و ساختمانهای کم طبقه از ان استفاده می کنند.

نما کلاسیک سیمانی

همانطور که می دانید،در نما رومی از سنگ های متنوع و گران بهره می گیرند ولی افراد می توانند به جای سنگ های گران از سیمان استفاده کنند که نتیجه پایانی منحصر به فردی را تحویل انها می دهد، در این سبک ستون سیمانی کلاسیک جز زیباترین اجزایش می باشد و هر کسی مبهوت ان می شود.

نما مدرن

در نماهای مدرن و بروز زیاد از متریال های خاصی استفاده نمی کنند و می تواند مواد اولیه هر چیزی باشد،یکی از متریال هایی که گاهی در نما مدرن ازش کمک می گیرند،سیمان شسته یا سفید می باشد.

ستون سیمانی کلاسیک

اصولا ستون ها نقش بسیار مهمی در زیبای یک نما ایفا می کنند و با طرح هایی که ان سبک از نما برای ستون هایش دارد،هر ستون در هر سبک را با دیگری متفاوت می سازد.

هر ستون سیمانی کلاسیک دارای سه بخش مختلف است،سرستون،بدنه ستون و پایه ستون که روی هر یک ابزاری زنی هایی توسط متخصصان نقش می گیرد تا از سادگی شان در بیایند.

اجرای ستون سیمانی کلاسیک

در اجرای و طراحی ستون سیمانی کلاسیک هر بخش را جداگانه می سازند تا به تمیز ترین شکل ممکن در بیایند.

سر ستون سیمانی کلاسیک

سرستون های نما رومی شکل و ظاهر شکیل و شلوغی را دارد تا زیاد روی استایل کلاسیک نما تاثیر زیادی را نگذارد،در سر ستون سیمانی کلاسیک اول ملات سیمان می ریزند و بعد از ابزار زننان دست به کار می شوند و با هنر خود جلوه فوق العاده ای به ان می دهند.

بدنه ستون سیمانی کلاسیک

در بدنه ستون از اشکال ساده و بسیار مرتب بهره می‌گیرند، به دلیل اینکه فرد در اولین نگاه بدنه ستون را مشاهده می کند،در مرحله اول برای اجرا ان ملات سیمانی را روی ستون می کشند و با کمچه اشکال را در می اورند.

پایه ستون سیمانی کلاسیک

اخرین قسمت از ستون سیمانی کلاسیک پایه ان می باشد،پایه ستون ممکن است به دو صورت دایره ای یا مکعبی در بیاید و جلوه ستون را کامل می سازد.

در اخر نیز یکی از بهترین شرکت هایی که در طراحی و اجرای ستون سیمانی کلاسیک و نماسازی مهارت بسیاری را دارد،شرکت نماسازان مرادی می باشد،این شرکت برتر در نماسازی هرگونه سفارش نمایی را در هر متراژی بر عهده می گیرد و تمام رضایت مشتری را با نتیجه کار پایانی اش جذب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *