سرستون سیمانی ساختمان +معرفی انواع و نحوه اجرا

سر فصل های مقاله

سر ستون سیمانی , قیمت سر ستون ساده

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما کاربران دوست داشتنی،ما در این مقاله قصد داریم تا سرستون سیمانی ساختمان ها را برایتان شرح دهیم و نحوه اجرایشان و ویژگی هایشان را نیز توضیح دهیم،لطفا تا اخر مطالب ما را دنبال کنید و نهایت استفاده را ببرید.

نما سیمانی

قبل گفت و گو در مورد سرستون سیمانی ساختمان ها باید داده هایی در مورد خود نما سیمانی و متریال ان داشته باشیم تا کامل سوالاتتان در این مورد برطرف شود.

یکی پراستفاده ترین و مفید ترین نماهایی که داخل بازار موجود است و نسبتا برای هر نوع اب و هوایی مناسب می باشد،نما های سیمانی هستند، در نما سیمانی از متریال یا همان مواد اولیه سیمان بهره می گیرند،سیمان ها به دلیل جنسی که دارند روی دیوار های ساختمان خوب می نشینند و هیچگونه ریزشی نیز ندارند تا خریدار از ضرر های جانی و مالی در امان باشد.

این نماها دارای سبک های مختلفی هستند که همگی انها دارای اجزایی می باشند تا یک نما بسیار زیبا را تشکیل دهند مانند:دیوارهای نما،ستون ها،سقف ها و… که همگی مکمل همدیگر هستند ولی در برخی از استایل های سیمانی نیز شاید به نماهایی برخوردید که بعضی از اجزا را ندارند که جای تعجب ندارد، هر سبک خصوصیت های منحصر به فرد خودش را دارد.

ستون های ساختمان

از مهم ترین اجزای هر نما،ستون هایش می باشد،به طوری کلی ستون ها برای استقامت و طول عمر بیشتر ساختمان ها استفاده می شوند و شکوه ،استواری را به بیننده منتقل می کند،این بخش از نما را می توانید در بیشتر سبک ها مشاهده کنید مثل نماهای سنگی و نماهای سیمانی که ستونهای انها دارای تفاوت هایی هستند.

ستون و سرستون سنگی

در برخی از سبک های نما از متریال سنگ مانند نما رومی بهره می گیرند،ستون های سنگی دارای تناسب و یکپارچگی خاصی هستند و در سرستون هایشان بر خلاف سرستون سیمانی ساختمان ها اشکال متفاوت و زیادی را نمی بینید و دلیل این امر،حفظ اصالت و قدیمی بودن سبک نما سنگی می باشد.

ستون و سرستون سیمانی

یکی از بهترین اجزای نماهای سیمانی ستون هایش است،همان طور که می دانید ستون ها دارای سه بخش هستند که در متریال سیمان این سه بخش نسبت به بقیه استایل های نما از نقش های بیشتری بهره مند می باشد و بیشترین طرح هایی که در ان به کار  می رود مربوط به سرستون سیمانی ساختمان است تا به متریال ساده سیمان زیبایی منحصر به فردی را اضافه کند.

انواع سرستون سیمانی ساختمان

سرستون سیمانی ساختمان ها همیشه برای طرح دادن به انها زمان نسبتا زیادی را از کارفرما می گیرد به همین دلیل ان ها را به دو صورت پیش ساخته و ابزار زنی اجرا و طراحی می کنند که در ادامه انها را برایتان شرح می دهیم.

سرستون سیمانی پیش ساخته

بعضی از شرکت های نماسازی یا با مشورت از سفارش دهنده از سرستون های اماده بهره می گیرند که در شرکت ها، انها را به تعداد عمده قالب زنی می کنند و بعد روی بقیه ستون می گذارند.

سرستون سیمانی با ابزار زنی

شاید پیش خود این فکر را کنید که وقتی سرستون سیمانی ساختمان به صورت موجود می باشد چرا باید از ابزارزنی نما  ستون برای طرح دهی استفاده کنیم در جواب باید بگوییم که در ابزار زنی هنر متخصصش ملاک می باشد و انها تمام سعیشان را می کنند با استفاده از سلیقه شما و هنر خودش یک طرح جدید را برایتان ایجاد کنند و یک سرستون خاص را بهتان تحویل دهند.

نحوه اجرای سرستون سیمانی ساختمان

همان طور که می دانید زمان اجرا سرستون های سیمانی ساختمان نسبت به پیش ساخته بودن یا نبودن متفاوت می باشد که بیشتر افراد برای نماسازی ساختمان از نوع پیش ساخته بهره می گیرند که فقط برای اجرای ستون انها را نصب می کنند و کارشان سریع تر پیش می رود ولی در حالت ابزار زنی ستون سیمانی، در اولین مرحله، ملات سیمان را روی سرستون می کشند و استایل اصلی را در میاورند و پس از ان باید متخصصان ابزار زنی دست به کار شوند و با استفاده از وسایل خود اشکال زیبایی را روی سرستون پیاده کنند.

اگر بخواهیم یک شرکت عالی را در این حوزه نماسازی برای شما کاربران معرفی کنیم،شرکت نماسازان مرادی می باشد،این شرکت نماساز این توانایی را دارد که هر نوع نمایی به بهترین شکل خودش برایتان بسازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *