نحوه اجرای سیمان داخل ساختمان + معرفی تمام روش ها

سر فصل های مقاله

اجرای سیمان داخل ساختمان

چنانچه می خواهید در مورد اجرای سیمان داخل ساختمان و نحوه ساخت ان اطلاعاتی را کسب کنید تا اخر مطالب ما را دنبال کنید،ما در این مقاله قصد داریم تمام نکات کلیدی و چگونگی اجرا سیمانکاری بر روی دیوار ها و سقف ها را برایتان توضیح دهیم.

سیمان چیست

یکی از مهم ترین مصالحی که در ساختمان سازی و نما داخل  و خارج ساختمان بسیار کاربرد دارد و از ان استفاده زیادی می شود،سیمان ها هستند،سیمان ها انواع و اقسام گوناگونی دارند مانند:سیمان سفید، سیمان رنگی، سیمان پوزولانی، سیمان نسوز یا سیمان نانو و… که هر یک ویژگی های خاص خودشان را دارند و از سیمان به دلیل مقاومت خوبی که دارد بسیار در بازسازی نما سیمانی  استفاده می شود

چگونگی تهیه سیمان داخل ساختمان

یکی از مهم ترین مرحله هایی که باید به بهترین حالت ممکن صورت گیرد،تهیه سیمان ساختمان می باشد و اگر اشتباهی در تهیه سر زند نتیجه پایانی خوب در نمی آید.

میزان سیمانی که در هر متر مربع باید استفاده شود،چهار کیلو گرم میباشد و برای درست کردن ان کارفرما می تواند از دو روش مختلف استفاده کند

روش ماشینی

در این روند وقت زیادی را از سفارش دهنده نمی گیرد فقط باید مقدار مناسبی از اب و سیمان مخصوص را با هم داخل دستگاه بریزند تا دستگاه ملات سیمانی را در سریع ترین حالت ممکن تحویل انها دهد.

روش دستی

وسایل ها یی که در این روش از انها بهره می گیرند،استانبولی(ظرفی برای مخلوط کردن سیمان)وماله می باشد،در روش دستی تمامی کارها دارای نکات ریزی هستند که باید همه انها را رعایت فرمایید تا ملاتی خوبی که می خواهید را به دست بیاورید و حتما باید کارهای لازمه را با کمک متخصصین این حوزه برای رفع ترک های سیمان نیز انجام دهید.

مراحل اجرای سیمان داخل ساختمان

در اجرای سیمان داخل ساختمان باید مراحلی را به ترتیب و درستی تمام انجام دهید تا زیبایی را در اخر کار مشاهده کنید.

پاکسازی دیوار داخل ساختمان:بیشتر افرادی که برای اجرای سیمان کاری دیوارها و سقف های داخل ساختمان درخواست می کنند،قصد نماسازی  ساختمان خود را دارند و باید در مرحله اول سطح رویین دیوارها را تمیز و صاف کنند تا ملات سیمان به خوبی روی ان بنشیند و کارگران این امر را با وسایلی مانند کلنگ، کاردک و… انجام می دهند و انها باید سعی خود را بکنند که اسیبی بر روی دیوار ایجاد نکنند.

کروم بندی سیمان داخل ساختمان:کروم بندی سیمان ساختمان به دو قسمت مختلف تقسیم می‌ شود که به هر یک از انها می پردازیم.

کروم بندی دیوارها

یکی از بخش هایی باعث ایمنی سیمان داخل ساختمان می شود،امر کروم بندی پایین دیوار است،کروم بندی برای مقاومت و ماندگاری بیشتر ملات روی دیوار صورت می گیرد که باید ملات سیمانی در بین اجر یا بلوک سیمانی بریزیم و با استفاده از کاردک انها را به داخل فشار دهیم و بعد از مدتی باید ملات کرم ها را جدا کنیم، سپس کروم میانی را با بهره گیری از ریسمان کاری ایجاد میکنیم اما یک بخش کروم بندی بالای دیوار باقی می ماند که فرقی زیادی با پایین دیوار ندارد و همون کارایی را نیز دارد ولی دارای چند نکته ریز می باشد که کارگران در این حوزه به راحتی از پس انها بر می آیند.

شمشه گیری سیمان داخل ساختمان

بعد گذراندن مرحله کرم بندی نوبت به شمشه گیری می رسد،در شمشه گیری باید در قدم اول ملات سیمانی مخصوصمان را بین دو کروم بالا و پایین بخش کنیم و بعد با استفاده از دیوار شمشه که می تواند چوبی و فلزی باشد روی ملات بخش شده بکشیم.

اندود سیمان

در آخرین قسمت از اجرا سیمان ساختمان باید اندود سیمانی را انجام دهیم،در بخش نخست باید سیمان و ماسه را به خوبی روی نقاط مشخص شده بریزیم تا عیبی در کار صورت نگیرد و سپس باید عمل اسپرس زدن را شروع کنیم که در اخر بعد گذراندن این چند مرحله، یک دیوار و سقف داخل ساختمان عالی ای را تحویل می گیرید.

چنانچه به دنبال شرکت بسیار مناسب برای سیمانکاری داخل ساختمان خود هستید ما به شما عزیزان شرکت نماسازان مرادی را معرفی میکنیم که جز برترین ها در این حوزه از ساختمان سازی نیز می باشند که تمامی کارهایشان با مواد اولیه درجه یک مانند سیمان شسته  عالی،سنگ های نما درجه و… انجام می دهند تا بتوانند رضایت تمام مشتری را به دست آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *