طراحی نما رومی آپارتمان مسکونی

سر فصل های مقاله

طراحی نما رومی آپارتمان مسکونی

اگر قصد دارید که دانش خود را در زمینه نماکاری های مختلف، بخصوص نمای رومی و همچنین بازسازی نمای ساختمان بالا ببرید، صفحه درستی را برای مطالعه انتخاب کرده اید. در این مقاله در ابتدا به چیستی نمای ساختمان و بعد از آن به انواع نما های ساختمانی خواهیم پرداخت که در ادامه آن ها نیز به توضیح نما کلاسیک، نمای رومی ، بازسازی نما ساختمان و همچنین نما برج خواهیم پراخت. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نمای ساختمان چیست؟

برای اینکه به موضوع اصلی یعنی طراحی نما رومی آپارتمان مسکونی بپردازیم باید ابتدا بدانیم که نمای ساختمان چیست و چه نقشی دارد. نمای ساختمانی بخشی از کل سازه ساختمان است که وظیفه حفظ و نمایش زیبایی بصری سازه را بر عهده دارد. که عبارت حفظ به خاصیت ضد رطوبت بودن و استحکام نما ساختمان اشاره دارد. نمای ساختمان برای بیننده در حکم نقش اول قضاوت در مورد زیبایی ساختمان را ایفا می کند. نقشی که در به رخ کشیدن زیبایی و ظرافت ساختمان عمل می کند و در صورتی که طراحی نما رومی آپارتمان مسکونی شما به خوبی انجام شده باشد می تواند زیبایی سازه شما را سر زبان ها بیندازد.

نما کلاسیک چیست؟

نما کلاسیک به هر نوع نماکاری که از معماری دوران روم و ایران باستان الهام گرفته شده باشد، اطلاق می شود. که اگر میخواهید به چیستی طراحی نما رومی آپارتمان مسکونی پی ببرید قبل از آن باید با نمای کلاسیک آشنا شوید. نمای کلاسیک ترجیها به کسانی پیشنهاد می شود که دوست دارند ظاهر خانه شان به مانند قصر های دوران روم باستان باشد یا به عبارت دیگر، نماکاری های مدرن و امروزی با سلیقه آن ها هماهنگ نیست.

این بدان معنا نیست که این نوع نماکاری ظاهر خانه تان را کهنه نشان دهد، بلکه با بکار بردن نماکاری های کلاسیک از جمله نمای رومی، خانه تان ظاهری بسیار زیبا تر از تصور به خودش خواهد گرفت.

نما رومی چیست؟

نمای رومی زیر مجموعه نما کلاسیک و یکی از معدود نماکاری هایی است که در ارائه دادن زیبایی و جذبه سازه شما بسیار قدرت مند ظاهر می شود و با دارا بودن طراحی های مختلف، خودش را در فهرست بهترین انواع نماکاری ها جای داده است. نمای رومی با بهره بردن از انواع سنگ های مناسب نماکاری توانسته خودش را از سایر رقبا جلو انداخته و ظاهری کم نظیر به سازه تان ببخشد.

نما رومی بیشتر در نماکاری خانه ها کاربرد دارد اما نمی توان از کاربرد آن در ساختمان های دولتی چشم پوشی کرد چرا که در اکثر کشور های برای نشان دادن اینکه آن کشور دارای تاریخچه ای باشکوه و افتخار است، در ساختمان های دولتی از این نماکاری بهره میگیرند. سایر مدل های نماکاری برای آن که از قافله عقب نمانند، تغییراتی در ساهتارشان بوجود آمده، با این حال باز هم نمای رومی جایگاه خودش را در میان بهترین نماکاری ها نگهداشته است. آشنا شدن با نمای رومی شما را یک پله به این که طراحی نما رومی آپارتمان مسکونی چیست نزدیک کرده است، پس در ادامه با ما هماره باشید.

بازسازی نما ساختمان با استفاده از نمای رومی

تنها چیزی که برای بازسازی نما ساختمان نیاز دارید، یک نوع نماکاری مناسب است که بتواند در زیبا سازی مجدد خانه تان به خوبی ایفای نقش کند، و آن چیزی نیست جز: نمای رومی. اگر برای بازسازی کردن خانه تان بخواهید از سنگ های با کیفیت مانند مرمر استفاده کنید باید هزینه هنگفت آن را در نظر بگیرید اما اگر میخواهید از سنگ هایی با کیفیت قابل قبول مثل تراورتن استفاده کنید، خیالتان را از بابت هزینه راحت کرد اید.

نمای بازسازی نما ساختمان با استفاده از نمای رومی را می توان عاقلانه ترین تصمیم برای پیمانکاران قلمداد کرد زیرا برای فروش ساختمان بازسازی شده باید از نماکاری هایی استفاده کرد که برای خریدار چشم نواز باشد. اما این روش باید فقط باعث شود که ساختمان در مدت زمان کمی بفروش برسد، نه آن که فقط نمای ساختمان را بازسازی و از بازسازی کردن زیرسازی ساختمان صرف نظر کرد.

نما برج

از نمای کلاسیک می توان در نماکاری و حتی بازسازی نمای برج استفاده کرد. همانطور که در بالا کفته شد نمای رومی زیر مجموعه نما کلاسیک است، پس برای بازسازی نما برج هم می توان به نمای رومی اطمینان کرد چرا که برای اجرای نمای رومی نه تنها مقیاس استفاده مهم بلکه هر چقدر که بخواهید میتوانید از این نوع نماکاری استفاده کنید. هر چقدر از زیبایی های این نوع نماکاری صحبت شود نمی توان حق مطلب را ادا کرد پس به همین جمله اکتفا می کنیم. اگر با مفهوم و ذات نما برج آشنا شدید پس تا رسیدن به جواب سوالتان یعنی، طراحی نما رومی آپارتمان مسکونی چیست چیز زیادی باقی نمانده.

دلایل کاربرد نما رومی در نما برج

نمای رومی دارای ویژگی هاییست که می توان آن ها را به عنوان دلایلی برای کاربرد زیاد این طرح در کشور عزیزمان ایران عنوان کرد، که در ادامه به آن ها می پردازیم:

برجسته کردن سازه نسبت به سازه هایی که در مجاورت آن قرار دارند: این یکی از دلایلی است که نمای رومی در نمای برج ها مورد استفاده قرار میگیرد. از آن جا که برج به خودی خود از بقیه سازه های کنار خودش بیشتر به چشم می آید، با استفاده از نمای رومی برای نماکاری این سازه بلند، می شود این سازه را بیشتر از قبل برجسته کرد.

بکارگیری طرح های قرینه در نمای رومی: به کار بردن طرح های قرینه یکی دیگر از ویژگی هایی است که بکاربردن نمای رومی در نما برج را منطقی تر می کند. هر چه در تاریخچه معماری به سمت گذشته می رویم، طرح های بکار رفته در نما کاری سازه ها به قرینه بودن میل می کند، که زیبایی و جذابیت خاص خود را دارد. علارقم وجود طرح های قرینه در نمای کلاسیک، نماکاری های مدرن به سمت قرینه نبودن پیش می رود، و این چیزی است که جامعه امروز طالب آن است. در پاراگراف بعدی می توانید پاسخ به موضوع مقاله (طراحی نما رومی آپارتمان مسکونی) را مرور کنید.

سخن آخر

دلایل دیگری هم برای کاربردی بودن نمای رومی وجود داشت که از بازگو کردن آن ها در این مطلب خودداری کردیم. در کل می توان موضوع طراحی نمای رومی آپارتمان مسکونی را در این جملات خلاصه کرد:

طراحی نمای رومی آپارتمان مسکونی از تنوع زیادی برخوردار است که از لیست بهترین آن ها می توان به نما رومی اشاره کرد که در نما برج کاربرد دارد. در این مطلب به اطلاعاتی کاربردی در مورد نماکاری و جزئیات آن پرداختیم. امیدوارم که مطالب این مقاله برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *