طراحی نما مدرن ساختمان + معرفی متریال های لازم

سر فصل های مقاله

طراحی نمای مدرن ساختمان

با سلام و درود فراوان خدمت شا کاربران دوست داشتنی،ما در این مقاله می خواهیم به طراحی نما مدرن بپردازیم و تمام نکات و اصول انرا به شما عزیزان توضیح دهیم و اگر می خواهید سوال های شما در این  حوزه رفع شود،ما را تا اخر مطالب دنبال کنید.

تاثیر نما بر ساختمان

یکی از اولین نکاتی که شما را جذب یک خانه یا ساختمان می کند نما زیبای ان می باشد مانند نما رومی،نماهای ایرانی،نما سیمانی و… که هر یک از ویژگی های خودشان را دارند تا جلوه منحصر به فردی را بر روی ساختمان ها بیاورند و یکی دیگر از تاثیرات نما بر ساختمان، باعث استحکام بالا ساختمان می شود.

طراحی نما مدرن

اگر به دنبال یک سبک جدید در معماری نما میگردید،ما به شما دوستان طراحی نما مدرن را پیشنهاد می کنیم که به حدود ده سالی می باشد در جهان درحال جا افتادن است،این سبک نماها با پیشینه بسیار کمشان بسیار محبوب نیز هستند و این نوع نما از نکات و اصولی پیروی می کنند تا خودشان را با بقیه سبک ها متمایز بکنند.

شاید با شنیدن اسم طراحی نما مدرن به فکر کم بودن استقامت انها بیفتید که باید بگوییم نما مدرن برخلاف طرز فکرتان از مقاومت بالایی نیز بهره مند می باشد.

قواعد طراحی نما مدرن

همان طور که در متون بالا عرض کردیم،طراحی نما مدرن دارای قواعدی می باشد که هر یک را در ادامه توضیح می دهیم.

جزییات کم:

در این سبک از نما ساختمان نباید مثل نما کلاسیک و از قبیل انها وارد جزئیات زیاد شویم و به سادگی بیشتری تمرکز داشته باشیم،منظور از سادگی زشتی نما نمی باشد،در بعضی سادگی ها زیبایی های هستند که از نماهای پر از المان نیز زیباتر هستند و فرد را جذب خودشان می کنند و در نما مدرن دیوارها و سقف ها به صورت یکدست کنار همدیگر قرار گرفته اند و شباهتی کمی به طراحی مینیمال دارند و طرح های ان به صورت الگوریتمی هستند و از تکرار زیادی بهره مند می باشند.

رنگ های خاص:

طراحی نما مدرن به طوری می باشد که کارفرما نمی تواند هر نوع رنگی بر روی ان بیاورد و اگر دست به این کار بزند کل کار را به راحتی خراب کرده است، فقط از طیف رنگ های به خصوصی می تواند استفاده کند تا زیبایی را به آن بدهد و اگر به فکر رنگ نما مردن هستید باید سعی کنید رنگ های خنثی را انتخاب کنید.

طراحی باز شو:

از مهم ترین نکاتی که باید یک کارفرما رعایت کند،نوع نقشه ساختمان و نما می باشد که به صورت بازشو باشد و نما باید درخشانی خاص خودش را از دست ندهد و تمام نقاط نما حتما یکپارچگی و تناسب خودشان را حفظ کنند و در نوره کافی قرار گیرند،در اصول نماسازی از سبک مدرن باید نورپرداز نما، کار خود را به خوبی هرچه تمام تر انجام دهد تا نما به صورت الماسی در تاریکی بدرخشد تا شکوه بسیار زیبایی در پایان کار به مشتری بدهد.

سقف ها:

بر خلاف بقیه نماها در این سبک از نما، سقف ها به صورت ساده و یکنواخت هستند و هیچگونه طراحی روی سقف پیاده نشده است،ولی برخی از نماسازان روی انها طرح ها و شکل های مختلفی ایجاد می کنند و از زیبایی انها هیچ چیزی کم نمی شود.

متریال آن:

یکی از قواعد جالبی که طراحی نما مدرن دارد،استفاده از نسبتا همه نوع متریال در ان می باشد،این ویژگی با کمک طراحان بسیار حرفه ای امکان پذیر است که انواع مصالح و مواد را کنار همدیگه به بهترین شکل ممکن بنشیند تا نما فوق العاده را به دست بیاورد،ولی باید این را در نظر بگیرد تا نما از سادگی زیبایش در نیاید و همان ویژگی منحصر به فرد خود را حفظ کند و یک نوع متریالی را انتخاب کنند تا نما به صورت قائمه بتوانند در بیاید و قابلیت انعطاف پذیری را به راحتی داشته باشد.

چنانچه به دنبال یک شرکت نماساز برای طراحی نما مدرن می گردید حتما این نکته را در نظر بگیرید که پروژه خود را به بهترین نماسازان بسپارید تا نتیجه فوق العاده را دریافت کنید تا از این سبک رضایت کافی را داشته باشید و پیشنهاد ما به شما نماسازان مرادی میباشد ، نماسازان مرادی جز بهترین و مطمئن ترین شرکت های نماسازی ساختمان در ایران به حساب می اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *