اجرای ستون سیمانی برای ویلا + معرفی بهترین نما برای ویلا

سر فصل های مقاله

طراحی نما مدرن -نما ساختمان

اگر به دنبال بهترین مجری ستون سیمانی میگردید اما علم کافی در تشخیص این که کدام مجری بهترین است ندارید و یا حتی ممکن هیچ اطلاعی در مورد نما سیمانی نداشته باشید، جای درستی را برای گرفتن مشاوره انتخاب کردید. در این مقاله به چیستی نمای سیمانی، مزیت های نمای سیمانی، معرفی انواع نمای سیمانی مانند کلاسیک و…، بازسازی نما ساختمان خواهیم پرداخت و در آخر به این سوال پاسخ خواهیم داد که در اجرای ستون سیمانی برای ویلا، بهترین مجری کدام است که بتوانیم پروژه نمای سیمانی خود را به آن بسپاریم و خیالمان از بابت تمام جنبه های کار از جمله استحکام، زیبایی و هزینه راحت باشد. پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

نما سیمانی چیست؟

با نگاهی سر سری به موضوع مقاله یعنی(اجرای ستون سیمانی برای ویلا) پی می بریم که باید توضیحاتی را در ابتدا به مخاطب بدهیم که درک ادامه مطلب باری او راحت تر باشد، بنابراین نخست جواب این سوال را می دهیم: نما سیمانی چیست؟ نمای سیمانی یکی از انواع نماکاری های ساختمان است که خصوصیات با ارزشی دارد و همین امر باعث می شود که اکثر پیمانکاران به سراغ آن بروند و آن را به مشتریان خود پیشنهاد دهند.

یکی از این خصوصیات با ارزش، زیبایی این نماکاری، عین کم هزینه بودن آن است. طرح هایی که از سنگ برای نماکاری استفاده می کنند زیبایی بسیار زیادی به نمای ساختمان شما می دهند اما نمی توان از هزینه های هنگفت آن ها چشم پوشی کرد. به همین خاطر افراد معمولا عامل سنگ را حذف و به جای آن از سیمان استفاده می کنند، زیرا در کاهش هزینه ها بسیار موثر است و همچنان زیبایی ساختمان شما را تا حدودی تضمین می کند.

انواع نما کلاسیک

نما کلاسیک به هر نوع نمای ساختمان اطلاق می شود که ازطرح های قدیمی روم و ایران الهام گرفته باشد. فکر می کنم که با نما رومی آشنایی کمی داشته باشید اما باید نمونه ای از نما کلاسیک ایرانی را هم مثال بزنم که ذهنیتی از آن داشته باشید. بنای باشکوه تخت جمشید از انواع نمای کلاسیک ایرانی به حساب میاید که زیبایی زیادی دارد ولی امروزه نسبت به نما رومی از آن استفاده کمی می شود و میتوان گفت که در حق این نمای کلاسیک اجحاف شده است.

نما کلاسیک رومی (نما رومی)

تا اینجا با مفهوم نمای کلاسیک آشنا شدیم، حالا می خواهیم با نمای رومی که یکی از طرح های نمای کلاسیک است آشنایی پیدا کنیم. نما رومی یکی از انواع نماکاری هاست که با الهام گرفتن از معماری روم و یونان باستان بوجود آمده است. اگر به بنا های یونان باستان دقت کرده باشید، متوجه می شوید که در ساختمان های آن زمان از ستون استفاده میشده است، منظور ما هم در عنوان مقاله (اجرای ستون سیمانی برای ویلا) همین ستون ها است، البته در نماکاری اصلی از سنگ استفاده میشده که در اینجا ما از ماده اولیه سیمان بهره می بریم.

ستون چیست؟

ستون قسمتی از ساختمان یا هر سازه ای است که برای نگهداشتن وزن سقف، تاق یا هر چیزی که بالای آن قرار داده شده ، طراحی شده است. نگهداشتن سقف ساختمان تنها با به کار بردن دیوار ها امکان پذیر نیست در نتیجه باید حتما اجرای ستون سیمانی برای ویلا در طراحی ساختمان استفاده شود.

اما ستون هایی که ما مد نظر داریم تنها جنبه تزئینی دارند و به زیبایی نمای سیمانی رومی خانه شما اضافه می کند، یا به عبارتی دیگر عضو اصلی نما رومی بدون ستون هایش بی معنی است. وقتی که از ستون در نما سیمانی خانه تان استفاده می کنید، خود به خود به بیننده حس پایداری و اقتدار می دهد که می تواند برای بعضی افراد این ویژگی جزاب باشد.

بازسازی نما ساختمان

درست است که برای نماسازی  ساختمان باید تا جایی که امکان دارد از هزینه ها کسته شود، اما این نباید باعث افت استحکام و ایمنی ساختمان شود، در نتیجه برای بازسازی نمای ساختمان بهترین کار استفاده از نما سیمانی است، مزیت های نمای سیمانی در بالا گفته شد اما بازگو کردن آن خالی از لطف نیست. نمای سیمانی با اینکه زیبایی و استحکام خوبی دارد می تواند در کاهش هزینه ها هم تاثیر چشم گیری بگذارد.

با نگاهی اجمالی به خصوصیات و مزیت های نمای سیمانی نتیجه این میشود که شما هم اگر بدنبال آن هستید که بازسازی نما ساختمان خودتان را با این روش انجام دهید انتخاب صد در صد درستی کرده اید.

اجرای ستون سیمانی برای ویلا!!

بهترین راه برای اجرای ستون سیمانی برای ویلا، سپردن پروژه نماکاری خود به گروه نما سازان مرادی است. چرا که آن ها با داشتن گروهی مجرب از افراد باتجربه، با نگرشی نو و روش های بروز، پروژه های نماکاری شما را با نهایت دقت انجام دهند. اکثر افرادی که می خواهند بازسازی نما ساختمان را به گروه های نماکاری بسپارند، تنها بخش ظاهری و زیبایی پروژه می توانند مشاهده کنند و زیرسازی ها برای آن ها قابل روئت و مقایسه با سایر پروژه ها نیست.

در نتیجه برخی از گروه های نماکاری ساختمان از استحکام و زیر سازی پروژه برای تحویل سریع تر آن، می کاهند. اما گروه نماسازان مرادی با بکارگیری نماکارانی کاربلد و ماهر تمامی قسمت های کار از جمله زیر سازی را به نحو احسن انجام داده و استحکام نما سیمانی ساختمان شما را تضمین می کنند.

سخن آخر

از آنجایی که برای عنوان اجرای ستون سیمانی برای ویلا نمی توان مطالب زیادی نوشت، ما در این مقاله به مطالب جانبی اما مفیدی پرداختیم که دانش شما برای پیدا کردن گروهی که بتواند اجرای ستون سیمانی برای ویلا ی شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهد بدست بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *