هر آنچه که باید در مورد طراحی نما مسکونی بدانید !

سر فصل های مقاله

طراحی نما مسکونی- اجرای نما سیمانی مسکونی

چنانچه به دنبال طراحی نما مسکونی برای ساختمان خود هستید تا از ان اطلاعات کافی را کسب کنید،ما را تا اخر این مقاله دنبال کنید،ما در ادامه به چگونگی و نحوه طراحی و اجرای نما مسکونی می پردازیم و امیدواریم بتوانیم تمامی سوالات شما را در این حوزه رفع کنیم.

نما ساختمان

همه افراد قبل از اینکه وارد خانه ای شوند یا برای خرید یا هر کار دیگری به اولین نکته ای که توجه می کنند،نما ان ساختمان می باشد که اگر نما خوبی به کار رفته باشد،انرژی مثبتی را به بیننده منتقل می کند و از آمدنش به آنجا لذت می برد و یا برعکس این اتفاق نیز می افتد که کارفرما نما خوبی را به کار نبرده و بقیه دیگر ان ساختمان را به چشم یک ساختمان زیبا و دلنشین نگاه نمی کنند.

انواع کاربری نما

همان طور که مستحضر هستید،کاربرد و طراحی هر ساختمانی با بقیه متفاوت است،مانند طراحی نما مسکونی که فقط ان ساختمان برای سکونت می باشد و هیچگونه کار تجاری در ان صورت نمی گیرد ولی در طرف مقابل طراحی ساختمان های تجاری که برای امور اداری و تجاری ساخته شده است،کاربری های دیگر نیز هستند مانند فرهنگی،اموزشی،هتل و… که هر یک طراحی های به خصوص خودشان را دارند.

انواع طراحی نما مسکونی

در طراحی نما مسکونی،سبک های مختلف بر روی انواع ساختمان های گوناگون پیاده می شود،که هر یک از ویژگی های منحصر به فرد خودش را دارد که در ادامه به آنها می پردازیم.

نما ویلایی : به طوری کلی ویلاها و خانه های کم طبقه در اطراف شهر و یا شهر های مختلف ساخته می شود و هر یک از انها با توجه به آب و هوا آن منطقه طراحی می شود،که بیشتر نما های ویلایی از نما کلاسیک بهره می گیرند، به دلیل استقامت بالایی که این سبک دارد.

نما شهری : این نوع از نما در هر شهری متفاوت می باشد،مانند شهر تهران با شهر گیلان که  هرکدام با ان یکی متفاوت است و بستگی به بافت شهری انجا دارد ولی اصولا در شهرها از سبک نما رومی ساختمان ها استفاده می کنند که این سبک جز پرطرفدار ترین سبک ها نیز می باشد.

نما برج : از متفاوت ترین طراحی نما مسکونی می توان به طراحی نما برج اشاره کرد که در این ساختمان های بلند نمی توان هرگونه نمایی را اجرای کرد مانند نما رومی که هیچ نکته اشتراکی با هم ندارند اما بیشتر از سبک های مدرن و نو برای آسمان خراش ها استفاده می کنند. 

اصول نما مسکونی

نکات و ویژگی هایی هستند که برای متفاوت شدند نما مسکونی با نما تجاری استفاده می شوند،که هر یک را برای شما دوستان عزیز توضیح می دهیم.

تعادل نما:از مهم ترین نکات برای طراحی نما مسکونی،تناسب و زیبایی ان می باشد که اگر طراح  نمایی خیلی ساده  یا خیلی شلوغ طراحی کند،برای افراد زیاد واضح نمی باشد که کاربری این نما چیست و باید با نوع طراحی، نوع ساختمان را به بقیه بتواند نشان دهد تا شکی را ایجاد نکند

نورپردازی نما:هرگز از نورپردازی نما خود غافل نشوید،نورپردازی نما در گاهی مواقع از خود طراحی اش مهم تر است و باید از نور های متوسط و ساده استفاده کرد تا سبک مسکونی ساختمان را نشان دهد و حتما برای این نکته از متخصصان نورپردازی نما کمک بگیرید.

در نمازسازی  ساختمان ها نیز باید  تمامی این نکات را رعایت فرمایید تا دچار هیچ گونه اشکالی نشوید.

نحوه اجرا و طراحی نما مسکونی

در طراحی نما مسکونی،از سه روش متفاوت برای اجرای نما استفاده می کنند،که این سه ترفند را برایتان شرح می دهیم.

یکی از معروف ترین روش ها برای اجرا نما،استفاده از ملات برای چسباندن نما می باشد که کارگران با ملات های سیمان سنگ ها را به سطح ساختمان می چسبانند،روش دیگر بهره گیری از چسب است که برای سبک، نماهای ظریف استفاده می شود و در روش اخر با پیچ و مهره نما را سرجای خود قرار می دهند که هر یک از این ترفند ها برای سبک های به خصوص خودشان می باشد.

بعد از بررسی طراحی نما مسکونی،زمان معرفی یکی از بهترین شرکت های نماسازی ایران رسیده است ، نماسازان مرادی که با تجربه کاری بیش 20 سال می توانند نماهای مختلف مانند نماهای مسکونی ،تجاری و… را برایتان بسازند و حتی در بازسازی های نما مثل بازسازی نما سیمانی و… سر رشته بسیار زیادی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *