طراحی نما کلاسیک سیمانی

سر فصل های مقاله

طراحی نما کلاسیک سیمانی

با سلام و صد درود خدمت شما کاربران عزیز و گرامی،در این مطالب می خواهیم به چگونگی طراحی نما کلاسیک سیمانی و ویژگی های آن را برایتان شرح دهیم و امیدواریم از این مقاله نهایت استفاده کافی را ببرید،لطفا تا آخر مطالب ما را دنبال کنید.

نما کلاسیک چیست

نماهای ساختمان ها در کشورها و شهرها با همدیگر متفاوت هستند ولی در مناطق مختلف از یک سبک نما به خصوص، زیاد استفاده می کنند،ان سبک،نما کلاسیک می باشد،این استایل از نما جز پرطرفدار ترین سبک نماهای ساختمان است،این نوع نما نام دیگری نیز دارد که بیشتر برای معرفی اش از ان بهره می گیرند که نما رومی می گویند،تاریخچه این اسم به دوران روم باستان برمیگردد که در ان زمان این سبک فوق العاده را اختراع و اجرا کردند،نما رومی دارای یک شکوه و سادگی به خصوصی می باشد به طوری که در طراحی نما کلاسیک سیمانی نیز از آن بهره می گیرند.

متریال طراحی نما کلاسیک

به طور کلی موادی اولیه ای که در نما رومی استفاده می شود از سنگ ها گران قیمت مانند مرمر،گرانیت،تراوتن و… می باشد که برای متراژهای بالا خرج زیادی را برای سفارش دهنده در بر می گیرد ولی اگر علاقه خاصی به نما سنگی کلاسیک دارید،پیشنهاد فوق العاده برای شما دوستان می باشد،اما بعضی افراد هستند دنبال هزینه مناسب و یک طرح نما بسیار زیبا شیک میگردند که حتما باید نگاهی به طراحی نما کلاسیک سیمانی بیندازند،این نما سیمانی ساختمان به تازگی جز پر فروش ترین نماها در ایران شده و علاقه مندان زیادی پیدا کرده است.

نما کلاسیک سیمانی

همان طور که در  متون بالا عرض کردیم،یکی از متریال های که در نما رومی از ش استفاده می شود،سیمان سفید می باشد،سیمان به طوری کلی از فراوانی بالایی در ایران بهره مند است و هیچ وقت برای تهیه این مواد اولیه دچار مشکل نمی شوید،اگر فکر می کنید در طراحی نما کلاسیک سیمانی از طرح های صاف برای جلوه اش استفاده می کنند سخت در اشتباهید ، شرکت های نماسازی با هنرهای مختلفی که در ادامه بهش می پردازیم آنها را زیبا و شکیل می سازند تا سفارش دهنده از نما خسته نشود.

طراحی نما کلاسیک سیمانی

این روش از نما یعنی طراحی نما کلاسیک سیمانی دارای خصوصیت و ویژگی های منحصر به فردی می باشد که آن را نسبت به بقیه نماها متمایز می کند و در ادامه مطالب تک تک آنها را توضیح خواهیم داد.

کیفیت نما

اولین فکری که بیشتر افراد در مورد طراحی نما کلاسیک سیمانی نسبت به ورژن سنگی ان دارند،مقاومت پایین ان می باشد اما اینطور نیست،سیمان از نظر استقامت تفاوت زیادی با سنگ ها ندارد و حتی در برخی از مناطق آب و هوایی مقاومت انها نیز چند برابر هم می شود مانند شهرهایی که دما پایینی  دارند و سرما باعث ترک سنگ ها می شود ولی سیمان هیچ مشکلی در سرما پیدا نمی کند.

زیبایی طراحی نما کلاسیک سیمانی

در متن های بالا در مورد ظاهر زیبای این روش از نما بحث کردیم و گفتیم از جلوه عالی بهره مند می باشد و دلیلی این قشنگی،ابزار زنی روی نما است،هنر ابزار توسط متخصصان ابزار زنی قابل انجام می باشد که با استفاده از علمشان می توانند  طرح های گوناگونی را روی ستون و نما سیمانی در بیاروند و به این دلیل نیز در بازسازی نما ساختمان ها از این سبک استفاده بسیار زیادی می شود.

مدت زمان نصب نما

وقتی که سفارش دهنده، طرح پیشنهادی خود را به شرکت نماسازی پیشنهاد می دهد،زمان زیادی را ازش نمی گیرد که انها بیایند و طراحی نما کلاسیک را برایشان اجرا کنند و در زمانی کم، بهترین بهره را مشتری دریافت می کند.

هزینه طراحی نما کلاسیک سیمانی

یکی از اصلی  ترین دلایلی که افراد به نما سیمانی رومی به جای نما سنگی کلاسیک روی می اورند، قیمت نه چندان زیاد ان است که به جای خریدن سنگ های گران قیمت،درصد کمی از ان پول را صرف ابزار زنی روی سیمان می کنند و حتی در گاهی وقت ها بعضی از طرح های سیمانی از نما سنگی نیز زیباتر می شوند.

بعد بررسی طراحی و ویژگی های نما کلاسیک سیمانی،باید به شما دوستان، یکی از بهترین و مورد اعتماد ترین شرکت های نماسازی در ایران معرفی کنیم، نماسازان مرادی ،انها با پشتکار و کار بسیار عالی شان می توانند اکثر نماها را به بهترین شکل ممکن تحویلتان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *