اجرای نما سیمانی خانه ویلایی + توضیحات و معرفی انواع نما

سر فصل های مقاله

طراحی و اجرا نما سیمانی-نماکلاسیک-نما رومی

از گذشته بشر میل به زیبایی داشته و هنوز هم دارد، با نگاهی به آثار باستانی برجای مانده می توان دریافت که زیبایی شناسی ریشه در ذات انسان ها دارد که این قضیه تا به الان هم ادامه داشته و در هنر نماکاری ساختمان جلوه کرده است. در این میان خانه های ویلایی از زیبایی بیشتری برخوردارند، پس این که در نماکاری ساختمانتان از چه طراحی استفاده می کنید اهمیت زیادی دارد که موضوع اصلی مقاله یعنی اجرای نما سیمانی خانه ویلایی گویای همین قضیه است. در این مقاله ما قصد داریم با نگاهی آینده نگرانه شما را با نوعی از نماکاری آشنا کنیم که بتواند نیاز های شما را در این مبحث مهم براورده سازد.

نماکاری چیست؟

قبل از آن که به سراغ معرفی بهترین گروه برای اجرای نما سیمانی خانه ویلایی برویم باید با چند مفهوم پایه آشنایی پیدا کنیم که کلیت کار را به ما توضیح دهد. نماکاری عموما به بخش بیرونی سازه اشاره دارد که وظیفه نمایش دادن زیبایی به عابران را برعهده دارد، ولی از وظیفه دیگر نماکاری یعنی مقاومت در برابر ریزش، رطوبت و نوسان دما نمی توان قافل شد چرا که یک نماکاری استاندارد باید تمامی این ویژگی ها را داشته باشد.

نما سیمانی چیست؟

همان طور که از عنوان مقاله پیداست برای اجرای نما سیمانی خانه ویلایی باید بدانید که نمای سیمانی چیست؟ نمای سیمانی گونه ای از نماکاری است که در عین زیبایی که دارد از استحکام و مقاومت زیادی برخوردار است، البته مقرون به صرفه بودن آن را هم نباید از قلم انداخت. اجرای نمای سیمانی شامل دو بخش زیرسازی و روسازی می باشد و این که از طرح نما کلاسیک یا هر طرح دیگری استفاده کنید تفاوتی ایجاد نمی کند.

در زیرسازی نمای سیمانی باید ابتدا رابیتس ها را که قطعاتی توری شکل هستند را به بدنه سازه جوش بدهید سپس با استفاده از ملات بدست آمده از ترکیب پودر سنگ و سیمان روی رابیتس ها را به خوبی می پوشانیم و در چند روز آتی باید روزی 3 مرتبه به دیوار آب بپاشیم تا سیمان مقاوم شود و در آنده ترک نخورد. تا اینجا مرحله زیرسازی به ضورت کامل انجام شده و نوبت به مرحله روسازی می رسد که در آن می توانید طرح های مورد نظرتان را پیاده سازی کنید که در ادامه به یکی از پرطرفدار ترین آن ها یعنی نما کلاسیک خواهیم پراخت.

نما کلاسیک

نما کلاسیک به خودی خود تنها نام یک دسته بندی است و طرح مورد نظر ما برای اجرای نما سیمانی خانه ویلایی، نما رومی است. این طرح درواقع باید با سنگ اجرا شود، اما از آن جایی که برای اکثر افراد نماکاری با استفاده از سنگ هزینه سنگینی بحساب می آید بنابراین نما سیمانی بهترین گزینه برای این افراد است. نما کلاسیک ( نما رومی ) دارای ویژگی هایی از جمله قرینه بودن اجزا، برجسته بودن طرح ها، نمایش دادن شکوه و عظمت سازه و … است که به این وسیله توانسته خودش را در دل هنگان جای دهد.

نما با استفاده از سیمان رنگی

سیمان های رنگی هم در اجرای نما سیمانی خانه ویلایی و هم در بازسازی نما ساختمان کاربرد دارد و دارای کاربرد هایی است که عبارت اند از: استفاده در نمای ساختمان ها، استفاده در کف سازی و پوشش های کف داخل ساختمان ها، استفاده در کفپوش های پیاده رو ها، سرویس های بهداشتی عمومی و … در صورتی که سیمان های رنگی را به بتن هایی که در معرض فرسایش زیاد هستند اضافه کنیم موجب افزایش دوام آن ها می شود.

اجرای نما سیمانی تگرگی

برای اجرای نما سیمانی به روش تگرگی باید از سنگدانه های درشت تری نسبت به نمای سیمانی شسته استفاده کنیم. به این صورت که باید لایه زیرسازی 2 سانتی متر باشد که روی لوک های سیمانی پوشانده شود. در لایه بعدی یعنی روسازی باید ماسه و خاک سنگ و سیمان را به ضخامت نیم سانتی متر روی دیوار بکشیم و در اینجا لایه روسازی هم آماده شده است. نما سیمانی تگرگی در اجرای نما سیمانی خانه ویلایی کاربردی دارد که وابسطه به سلیقه است.

مقایسه نما رومی سنگی و نما رومی سیمانی

برای اجرای نما سیمانی خانه ویلایی باید یکی از دو ماده اولیه ی سنگ یا سیمان را برگزینیم اما بدین منظور باید دانش خود را در این زمینه افزایش دهیم. هر دو گونه نماکاری برای نماسازی  ساختمان مناسب هستند که باید پارامتر های آن را با توجه به معیار هایمان بررسی کرده و در نهایت طرح مناسب را انتخاب کنیم.

سنگ از مقاومت بیشتری در مقابل سرما و گرما و رطوبت و غیره نسبت به سیمان دارد، هنچنین از نظر زیبایی سنگ و سیمان قابل مقایسه نیستند اما وقتی نوبت به میزان بودجه دردسترس می رسد باید با توجه به بودجه عمل کرد، البته درست است که سنگ بنظر از هر لحاظ بهتر است اما باید منابع سنگ محدود کره زمین را هم در نظر داشت چرا که پس از بازسازی نما ساختمان یا تخریب آن نخاله های بی کاربرد زیادی برجای می مانند که به طبیعت آسیب می زنند.

سخن آخر

در این مقاله متوجه شدیم که برای اجرای نما سیمانی خانه ویلایی ابتدا باید طرح مورد مظر خود را انتخاب کنیم که در این مقاله نما رومی به شما پیشنهاد شد که دلایل انتخاب شدن آن هم خدمتتان بازگو شد. اگر می خواهید پروژه های نماکاری خود را به افرادی بسپارید که ضمن تجربه کافی در زمینه نماکاری از تعهدکاری هم برخوردار باشند و پروژه هایتان را با نهابت کیفیت ممکن تقدیمتان کنند، به شما گروه نماسازان مرادی را پیشنهاد می کنیم.

این گروه با بهره گیری از افراد کارکشته و ماهر توانسته خودش را به یکی از بهترین مجریان نماکاری تبدیل کند. شما می توانید تمامی پروژه های بازسازی نما ساختمان و اجرای نما سیمانی خانه ویلایی و نما رومی خود را به این گروه بسپارید و مطمئن باشید که از این کار پشیمان نخواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *