نحوه اجرای نما رومی ساختمان + توضیحات مراحل اجرا

سر فصل های مقاله

نحوه اجرای نما رومی ساختمان

با سلام و خیر مقدم خدمت شما کاربران گرامی،ما امروز قصد داریم که شما را با نما رومی اشنا کنیم و چگونگی اجرای نما رومی ساختمان را به شما عزیزان توضیح دهیم و لطفا ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

نما رومی ( کلاسیک ) چیست ؟

قبل از اینکه به طرز اجرای نما رومی ساختمان بپردازیم بهتر است اطلاعات خودمان را در مورد نما رومی بیشتر کنیم تا راحت تر متوجه مطالب شویم.

اگر به ساختمان های اطراف خود نگاه بیشتری بیاندازید،متوجه این می شوید که نما کلاسیک سنگی توجه شما را نسبت به نماهای دیگر بیشتر جذب می کند،اکثر این نوع نماها،جز سبک رومی می باشند،نما رومی  قبل از میلاد مسیح و در زمان روم باستان کشف و اختراع شد.

از این سبک زیبا در ساختمان های مجلل و لاکچری بهره زیادی می گیرند به طوری که در منطقه های مرفه نشین تهران اکثرا از این استایل نما استفاده کرده اند و نکته جالبی که باید در مورد نما رومی ساختمان بدانید این است که بعد از گذشت سالیان زیادی ، این سبک نما با فرهنگ ایرانی ما ترکیب شد و نتیجه بسیار فوق العاده را تحویل سفارش دهنده  داد که با سلیقه مردم نیز سازگاری بیشتر داشت.

مراحل اجرای نما رومی ساختمان

یکی مهم ترین نکاتی که باید برای سفارش نما رومی رعایت کنید این می باشد که، ثبت سفارش خود را پیش شرکت مجرب و مطمئنی انجام دهید زیرا حتما باید تمامی مرحله های اجرای نما رومی ساختمان به بهترین نحوه اش صورت گیرد وگرنه همه سرمایه و زحمات کارفرما از بین می رود و در ادامه هر یک از این مراحل را خدمت شما توضیح می دهیم.

نقشه کشی نما

در شروع کار باید نقشه نمای ساختمان را تهیه کنیم تا بتوانیم تمام نحوه اجرای نما رومی ساختمان و جزییات انرا در اختیار داشته باشیم،چند تا از نکات مهمی که در نقشه کشی نما ذکر می شود اعم از میزان برجستگی نما،اندازه ضخامت،چگونگی قوس ها و زاویه های نما می باشد.

شاسی کشی

در این مرحله باید میزان پایداری نما را با استفاده از علم شاسی کشی بالا ببریم و این قسمت بیشتر به ایمنی نما میپردازد و باید در کنار ایمنی نیز زیبایی را آورده شود،به طوری که یک نما چشم نواز در برابر زمین لرزها و حوادث مختلف مقاوم باشد.

رابیتس کاری

بعد گذراندن شاسی کشی نما وقت رابیتس کاری رسیده است،در شاسی کشی شکل های منحنی گوناگونی به وجود می اید که میلگرد ها و نصب نبشی های مختلف در قسمت های موجی شکل نما می باشند که آنها  نیاز به رابیتس کاری دارند.

سرستون ها

طراحی سرستون ها نقش بسیار زیادی در زیبایی نما دارند که جز مهم ترین مرحله های اجرای نما رومی ساختمان می باشند، در این قسمت ما به فردی حرفه ای در زمینه تراش سنگ ها نیازمندیم تا سنگ ها را با روش مختلف به بهترین شکل ممکن برش دهد.

نصب سنگ ها نما رومی

به اخرین قسمت از نحوه اجرا نما رومی رسیده ایم،در این بخش سنگ ها را با بهره گیری از دوغاب و اسکوپ به نما ساختمان می چسبانیم.

مصالح مورد استفاده

در ساخت و اجرای نما رومی ساختمان ها مواد اولیه که استفاده می کنند در نتیجه پایانی کار بسیار تاثیر زیادی میگذارد، یکی از این مصالح مهم در ساخت نما رومی،سنگ ها می باشند،سنگ ها انواع و جنس های گوناگونی دارند مانند:تراورتن،گرانیت،مرمر و… که برای استفاده از هرکدام باید به شرایط آب و هوایی آن منطقه بسیار توجه کنیم ولی در کل باید برای انتخاب سنگ نما رومی نکاتی که  در ادامه ذکر می کنیم را رعایت فرمایید:

  1. سنگ نما باید حالت کششی و خشمی را داشته باشد.
  2. در برابر عوامل طبیعی مانند دما زیاد تابستان و دما بسیار کم زمستان، بسیار مقاوم عمل کند.
  3. جنس سنگ نما می بایست در برابر ضربه استحکام لازمه را داشته باشد که ترکی در آن نیفتد.
  4. برای اینکه کار تراشکار نما راحت تر شود،بهتر است سنگی را انتخاب کنیم که به راحتی برش بخورد.

تفاوت های نما رومی با بقیه نماها

نما رومی ساختمانی دارای ویژگی هایی می باشد که انرا با بقیه نماها جدا می کند

  • قوس های متنوع
  • ستون های دایره ای
  • المان های فوق العاده برای مجسمه ها
  • تنوع رنگی سنگ ها
  • استفاده از ستون های کم ارتفاع
  • به کارگیری دلنشین در بازسازی نما ساختمان

بعد از توضیحات مفصل در مورد نحوه اجرای نما رومی ساختمانی حالا وقت ان رسیده است که یکی بهترین نماسازان داخل ایران را به شما دوستان معرفی کنیم ؛ نماسازان مرادی با سابقه بسیار بالا در این حوزه از ساختمان سازی جز برترین ها به شمار ایند،شما می توانید ساخت نماهای ساختمان، نما برج و ویلا خود را به این شرکت درجه یک بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *