نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی

سر فصل های مقاله

نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما کاربران عزیز و گرامی،ما در این مقاله قصد داریم که شما را با چگونگی نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی آشنا کنیم و امیدواریم که از این مطالب نهایت بهره را ببرید.

چرا نمای سیمانی

امروزه وقتی نگاهی به کوچه و خیابون  بیندازیم مشاهده می کنیم که در بیشتر نماهای خانه ها و ویلاها  از نحوه سیمان شسته و نما سیمانی استفاده  شده است،این نوع نماها جلوه شکیل و بسیار زیبایی را خانه های ما می دهند، به طوری که از انها برای نما برج ها نیز بهره می گیرند و نماسازان پاسخ های خوبی را از مشتریان خود بابت این نوع سبک دریافت می کنند.

نما کلاسیک چیست ؟

برای آشنایی بهتر با نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی بهتر است اطلاعات بیشتری را در مورد این نوع نما داشته باشیم و بدانیم نما کلاسیک چیست و به چه شکل است؟

یکی از لاکچری ترین نماهایی که از ان می توان در ساختمان های مختلف استفاده کرد، نما کلاسیک یا همان نما رومی می باشد این نوع نما برگرفته شده از روم باستان است و از قدیم تا به امروز برای انجام دادن این نوع استایل نما، از سنگ های مختلف استفاده می کنند، اما چند سالی است که به جای استفاده از سنگ های گران و عجیب از متریال سیمان نتیجه کافی را می گیرند و این نوع متریال نیز سفارش دهندگان زیادی را به خود جلب کرده است، این نوع جایگزینی دلایل مختلفی نیز دارد که بیشتر مردم به ان روی آورده اند ، یکی از ان دلایل، افتادن سنگ های نما می باشد که باعث خسارت های جانی و مالی نیز می شود،یکی دیگر از علت های استفاده از متریال سیمان، ارزان بودن ان  نسبت به سنگ های گرانیت،مرمر و تراورتن است که خرج زیادی را روی دست سازنده نمی گزارد.

مراحل نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی

برای  نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی باید مراحلی مختلفی بگزرانیم تا به نتیجه دلخواه خود برسیم، نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی به 5 مرحله تقسیم می شود که برای هریک از انها باید دقت فراوانی خرج و صرف شود.

 زیرسازی

زیرسازی مرحلی است که در تمام انواع نماها استفاده می شود که نقش مهمی روی کل نما دارد و  باید تمامی فعالیت های زیر سازی بسیار دقیق انجام صورت گیرد،در این مرحله باید تمامی ناهمواری ها و ناصافی های که از قبل بوده از بین بروند؛زیرسازی با وسایلی مانند شاس کشی فلزی و رابیتس امکان پذیر است.

اجرای ملات استر و پودر سنگ

پس از گذراندن مرحله اول از  نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی نوبت به مرحله بعد یعنی اجرای ملات استر رسیده است که پس کروم بندی شدن، ملات های استر روی رابیتس ریخته می شود که اجزای ملات استر:سیمان و پودر سنگ می باشد،پس از ریختن استر نوبت مرحله بعدی یعنی اضافه کردن ماسه و سیمان است که یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی می باشد که اگر اشتباهی صورت بگیرد دچار از بین رفتن نما می شود و زحمات بسیاری نیز از بین می رود.

قاب بندی سیمان

پس از گذراندن دو مرحله مهم وقت قاب بندی سیمان است که با بهره گیری از شیشه ⅕ سانتی متری،پودر سنگ،سنگ ریزه و سیمان سفید این مرحله نیز انجام می شود.

بندکشی و سمباده زنی

در این زمان وقت ان رسیده که شیشه ها را از نما جدا کنند و بعد از ان با پودر سنگ و سیمان سفید بندی کشی را انجام می دهند،بعد بندکشی وقت سمباده زنی است که سطح صاف و همواری را به ما تحویل می دهد،از این مرحله به بعد صاحب کار می تواند ویژگی های مختلفی که در نظر دارد را روی نما بیاورد.

نصب المان های مختلف روی نما

در نحوه اجرای نما کلاسیک سیمانی کارفرما این قابلیت را دارد که ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی را وارد نما خود بکند تا نما خود را از سایر نماها متمایز سازد مانند نصب سرستون های شکیل و مجسمه های فوق العاده که کمک بسیار شایانی در نتیجه پایانی می گزارد.

یکی از شرکت های حرفه ای و بسیار توانمند در این شاخه از ساختمان سازی نماسازان مرادی می باشد که هرگونه نمایی را می تواند به بهترین شکل ممکن در اورد و رضایت کامل مشتری را جذب کند،این شرکت در حوزه ساخت نما های بسیار لاکچری و بازسازی نما ساختمانی مختلف در تمامی اقسا نقاط کشور سرویس کاری ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *