نمای سیمانی گل بری چیست +مزایا و معایب

سر فصل های مقاله

نمای سیمانی گل بری

نمای سیمانی گل بری یکی از انواع نماهای سیمانی می باشد که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. نماهای از نوع سیمانی این روزها به حدی محبوب شده است که می توانیم نمونه کارهای نما سیمانی را در خانه های مدرن تازه ساخته شده مشاهده کنیم. تقریبا همه ی افراد و کارفرمایان نمای سیمانی گل بری را به عنوان یکی از منحصر به فرد ترین و شیک ترین نما ها می دانند و آن را به مشتریان خود توصیه می کنند. این نما به ساختمان روح می بخشد و چهره ی زیبایی به آن می دهد. این نما بسیار پر کاربرد است و دارای خصوصیات متفاوت و ویژه ای است به همین دلیل انتخاب بسیاری از متقاضیان می باشد. در نمای سیمان گل بری از سیمان سفید استفاده می کنند و سعی می کنند تا بهترین متریال ها را به بهترین کیفیت انجام دهند.

نما سیمانی بسیار شیک است و اگر از طراحان و استاد کاران حرفه ای برای این کار استفاده شود باعث زیبا تر شدن نمای ساختمان می شود. مهم ترین متریال سیمان است که در کارخانه ها تولید می شود و به بازار عرضه می گردد و اگر از سیمان مرغوب استفاده شود، نمای سیمانی گل بری با کیفیت خواهد شد و  جلوه ی زیبایی به ساختمان و ویلا و آن محل می دهد به طوری که توجه هر رهگذری را به خود جلب خواهد کرد.

نما سیمانی چیست ؟

نما سیمانی به شکل های مختلفی انجام می شود و استفاده از آن به دلیل مقاوت بالایی  که دارند بسیار رواج یافته اند. قیمت این نما ها به دلیل ارزان تر بودن نسبت به مصالح دیگر، مقرون به صرفه تر خواهد بود. نمای از نوع سیمان انواع مختلفی دارد که در ادامه به اختصار چند نمونه را توضیح می دهیم:

 • نما کلاسیک: که به آن نما رومی نیز گفته می شود برگرفته از معماری یونان باستان و معماری سنتی ایران است. در این نوع نما به تمامی جزئیات دقت می کنند. این نما دارای جلوه ی بسیار زیادی است و یادآور شکوه و عظمت معماری قدیم می باشد. نمای سیمانی گل بری در این مدل نیز به کار می رود و طرفداران زیادی دارد چون حس کاخ نشینی را به افراد منتقل می کند. در نما کلاسیک از رنگ های تزئینی نیز استفاده می شود و عنصر های زینتی به کار می رود. این نما توجه هر رهگذری را به خود جلب می کند. استفاده از سیمان به جای سنگ موجب کاهش هزینه ها در این سبک می شود.
 • نما شسته: در این نما از سیمان سیاه و سفید و پودر سنگ و سنگ دانه های رنگی و رنگ های اندود و معدنی استفاده می شود. علاوه بر ظاهر زیبا به دلیل داشتن استحکام و مقاومت زیاد کاربرد زیادی در نما سازی و بازسازی نما ساختمان دارد. در این سبک اصولا از قالب هایی به شکل مربع و مستعطیل و لوزی استفاده می کنند. از این نما ها در دیوارهای ویلاها و باغ و راه پله ها بیشتر استفاده می کنند و می توان این نما را رنگی نیز کرد.

مزایای و معایب نما سیمانی گل بری

نمای سیمانی گل بری یکی از روش هایی است که در نما کاری به کار می رود. در این روش می توان از طرح ها و نقش هایی اعم از ساده تا پیچیده و پر کار و با جزئیات استفاده کرد. استاد کاران با سابقه بهتر می توانند گل بری را روی نما های مختلف از جمله نما باغ، نما کلاسیک، رومی و… اجرا کنند. نمای سیمانی دارای مزایایی است که شامل این موارد می باشد.

از مزایای نما سیمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • اگر نما سیمانی را به شکل کلاسیک به اجرا درآورند بسیار شیک و زیبا می شود.
 • نسبت به متریال های دیگر نما ها مانند نما سنگی و آجری و بایرامیکس و کامپوزیت مقرون به صرفه تر است.
 • نمای سیمانی گل بری نسبت به نماهای دیگر مقاومت بالایی دارد.
 • در برابر شرایط آب و هوایی با دوام است.
 • برای ایجاد سطوح و نمای صاف و یکدست کاربرد دارد.

از معایب نما سیمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • استفاده از سیمان که متریال اصلی این سبک به شمار می رود، وزن سازه را بالا می برد.
 • این نما نمی تواند عایق مناسب و خوبی در برابر رطوبت و حرارت باشد به همین دلیل برای مناطق شرجی و مرطوب مناسب نمی باشد.
 • بعد از گذشت مدت زمانی، آلودگی ها و کثیفی ها را به خود جذب می کند و رنگ تیره به خود می گیرد.
 • نمای سیمانی تمیز کنندگی و یا خاصیت آنتی استاتیک ندارد و به آسانی گرد و غبار و جرم ها را به خود جذب می کند.

در نتیجه باید با توجه به شهر و منطقه ای که قصد دارید نما سازی کنید سبک مطابق با آن شرایط را انتخاب و اجرا کنید.

کلام آخر

نمای هر ساختمانی معرف آن ساختمان است و ویژگی و خصوصیات ظاهری آن ساختمان را به نمایش می گذارد. هر رهگذری با تماشای نمای ساختمان می تواند برداشت مختلفی از آن داشته باشد. هر چه نما زیبا تر باشد به آن ساختمان هویت بیشتری می بخشد و شخصیت آن و سلیقه ی مالک را نشان می دهد. نمای سیمانی گل بری از جمله نماهایی است که علاوه بر لوکس بودن و مدرن بودن، مقاومت خوبی داشته و نحوه ی اجرای آن نیز ساده است. از همین رو مقرون به صرفه تر می شود. در این نما می توانید از استاد کاران حرفه ای و باتجربه کمک بگیرید و یا خود شما طرح هایی که مد نظر دارید را انتخاب کنید تا این نقش ها بر نماها اجرا شوند.

برای انجام نمای سیمانی گل بری قبل از شروع کار باید بدانید که باید کار را به استاد کار بسپارید. یک سیمان کار باید با تجربه باشد تا بداند سیمان ها چه تفاوتی با هم دارند و متریال مرغوب را به راحتی شناسایی کنند. سیمان کاران و کارفرمایان باید بتوانند اشکال مختلف هندسی را از هم تشخیص بدهند و بگویند کدام نما برای کدام ساختمان و چه شرایطی بهتر است به کار برود. شرکت نماسازی مرادی یکی از شرکت های باسابقه در زمینه اجرای انواع نماهای ساختمانی می باشد که دارای استاد کاران حرفه ای  بوده و آماده ارائه انواع خدمات به شما مشتریان محترم می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *