هزینه اجرای نما رومی + موارد تاثیرگذار در هزینه اجرا

سر فصل های مقاله

هزینه اجرای نما رومی

امروز ما در این مقاله قصد داریم تا شما دوستان عزیز را با هزینه اجرای نما رومی و طرز اجرا نما رومی آشنا کنیم تا سوالات شما در این باره رفع شود و خواهشی که داریم این است که ما را تا آخر مطالب دنبال کنید و نهایت استفاده را ببرید.

نما رومی چیست؟

پیش از پی بردن به هزینه اجرای نما رومی باید با نما رومی بیشتر آشنا شویم؛از پر زرق و برق ترین و زیباترین نوع نما ساختمان،نما رومی می باشد،این سبک فوق العاده از نما ساختمان پیشینه دیرینه ای دارد که می توان آن را جز یکی از اولین سبک نما ساختمان ها در جهان قرار داد و اگر شما در خیابان ها و شهر های مختلف قدمی بزنید، نما رومی ساختمان هایی که بسیار شکیل و باشکوه هستند را مشاهده می کنید که صد در صد توجه شما را به خود جلب می کند و این فکر به سرتان میزد که نما ساختمان خود را بدین شکل در بیاورید.

دلایل رواج نما رومی

همانطور که می دانید از نما رومی استفاده زیادی می شود و جز پرفروش ترین نماها بوده که این فروش زیاد دلایلی دارد و به ان دلایل در ادامه می پردازیم.

زیبایی نما کلاسیک:

یا همان نما رومی به علت نوع طراحی اش بسیار چشم نواز می باشد به طوری که از این سبک بیشتر در مناطق مرفه و پر تجمل ایران و تهران بهره می گیرند.

شخصی سازی:

نوع متریالی که در این نما استفاده می شود این قابلیت را دارد که سفارش دهنده و طراح ان می توانند نسبتا هرگونه تغییری که می خواهد روی ان اعمال کند و به بیشتر شدن زیبایی اش از نظر سفارش دهنده بسیار کمک کند.

دسترسی زیاد مواد اولیه :

متریال هایی که در این سبک از نما بهره گرفته می شود در ایران از فراوانی بسیار برخوردار می باشد و تا به امروزه با کمبود مواد اولیش در ایران رو به رو نشده ایم.

متریال نما رومی

از مهم ترین عواملی که روی هزینه اجرای نما رومی تاثیر خیلی زیادی را می گذارد،نوع متریال ان می باشد که هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر به دنبال نما رومی اصیل بگردیم،در متریال ان سنگ های گران قیمت را مشاهده می کنیم که دارای استحکام و قشنگی زیادی هستند و بیشترین سنگ هایی که در ایران برای نما رومی بهره می گیرند عبارتند اند از سنگ تراون سنگ مرمر و سنگ گرانیت؛اما شاید بعضی از افراد نتواند از هزینه اجرای نما رومی با سنگ بر بیایند به همین دلیل در بعضی از نماهای کلاسیک از سیمان استفاده می کنند،نما رومی با متریال سیمانی نیز مانند متریال سنگی از مقاومت و زیبایی منحصر به فردی بهره مند می باشد و طرفداران مخصوص خود را نیز دارد.

اجرای نما کلاسیک

نماسازان به طور کلی از یک سبک برای نصب یا نماسازی ساختمان رومی پیروی می کنند ولی انتخاب شرکتی که نما را می سازد در هزینه اجرای نما رومی اثر زیادی می گذارد.

در اولین قدم باید طرحی را در نظر بگیرید تا انها از ان طرح نقشه ای برایتان بکشند و دست شما در انتخاب طرح نما رومی ساختمان بسیار بالا نیز می باشد و به راحتی شکل دلخواه خود را می توانید پیدا کنید و پس از گذراندن این دو مرحله باید کارفرما سنگ های نما را نصب کند تا نتیجه نهایی به دست بی اید و این مرحله باید به خوبی هرچه تمام تر صورت گیرد.

هزینه اجرای نما رومی

همان گونه که در متون بالا خدمت شما دوستان در مورد هزینه اجرای نما رومی عرض کردیم ، متوجه ان شدیم که نوع متریالی که مورد استفاده قرار می گیرد نقش به سزایی در هزینه نما دارد مانند استفاده از متریال سیمان که قیمت نما را برای سفارش دهنده بسیار کم می کند و نکته دیگری که در هزینه اجرای نما رومی اثر می گذارد،شرکت سازنده نما رومی می باشد که نسبت به طرز کارشان هزینه انها نیز بالا و پایین می شود و این نکته بدین معنا نیست که هر نماسازی گران گفت کارش بهتر است بلکه باید قیمتی که می دهد اصولی و درست باشد و یکی از شرکت هایی که نما رومی را عالی ترین شکل ممکن و با هزینه خوبی می سازد،شرکت نماسازان مرادی می باشد، انها در حوزه نماسازی مانند ساخت نما کلاسیک،نما سیمانی و… جز اولین ها در ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *