ویژگی های نما رومی سیمانی چیست؟ +ویژگی ها

سر فصل های مقاله

ویژگی های نما رومی سیمانی

با سلام و صد درود خدمت شما کاربران محترم و گرامی، تیم ما در این بخش قصد دارد که شما را با ویژگی های نما رومی سیمانی کامل آشنا کند تا این  توانایی را به دست آورید که به راحتی نما مورد نظر خود انتخاب کنید و خواهشمندیم تا آخر مطالب مارو دنبال کنید.

نما رومی سیمانی چیست؟

بهتر است که قبل وارد شدن به بحث ویژگی های نما رومی سیمانی کمی با این سبک از نما آشنا شویم.

به نماهای کلاسیکی که از دوران روم باستان الگوبرداری شده است و امروزه از آنها نیز بسیار استفاده می کنند،نما رومی سیمانی می گویند ولی این سبک از معماری نما نیز از قدیم دچار تغییراتی شده است به طوری که بیشتر مردم دگر از نما رومی سیمانی استفاده می کنند تا نما سنگی گران قیمت.

زمانی که بیشتر به نما ساختمان ها و نما برج ها شهر یا محل زندگی خود دقت کنید، متوجه این می شوید که از هر هشت عدد ساختمان یا خانه،یکی از آنها از این نوع نما رومی استفاده کرده است و از این امر می توانیم نتیجه بگیریم که محبوبیت و سفارش دهندگان این نوع معماری نما بسیار زیاد می باشد و بیشتر افراد برای نماهای جدید ساختمانشان و یا بازسازی نما ساختمان هایشان از نما کلاسیک استفاده می کنند.

ویژگی های نما کلاسیک سیمانی

بعد از آشنایی مناسب با نما کلاسیک سیمانی، وقت آن رسیده است که ویژگی های نما رومی سیمانی را باهم بررسی کنیم و به فواید آن بیشتر پی ببریم و بدانیم این نما با تاریخچه بسیار قدیمی خود چه قابلیت هایی دارد؟

یکی از مهم ترین و اساسی ترین بخش های معماری نما،طول عمر آن می باشد و هرچه زمان مفید استفاده از نما بیشتر باشد یعنی ان نوع معماری نما از کیفیت بالایی برخوردار است و یکی از بهترین ویژگی های نما رومی سیمانی طول عمر زیاد اون می باشد که زبانزد همگی است.

در این سبک دست سفارش دهنده یا همان کارفرما در انتخاب ظاهر نما بسیار باز می باشد و نسبتا این قابلیت را دارد که هرگونه تغییراتی را وارد نما کند مانند جزئیات ستون ها،میزان منحنی بودن و…؛؛این خصوصیت فوق العاده باعث این می شود تا هر کارفرمایی با هر گونه سلیقه ای از این نوع سبک معماری نما استفاده کند.

یکی دیگر از ویژگی های نما رومی سیمانی، کوچک و بزرگ تر کردن ستون و سقف می باشد که این امر تاثیر زیادی روی زیبایی نتیجه نهایی نما می گذارد و نما رومی نیز دارای یکسانی و تقارن های  بسیار زیبایی است و اینگونه هماهنگی به شکوه و عظمت نما می افزاید.

قیمت نما رومی

در میزان قیمت نهایی ساخت نما عامل های بسیار زیادی در بالا و پایین شدن آن نقش دارند که هر یک از آنها را با هم بررسی می کنیم.

میزان سیمان کاری

میزان متراژ سیمان کاری در هر پروژه در قیمت ان بسیار تاثیرگذار می باشد و همان طوری که مشخص است،هرچه مساحت بیشتری را بخواهیم سیمان کاری کنیم باید پول زیادتری را بابت آن بدهیم و بالعکس

نوع سیمان

برای میزان اندازه گیری قیمت هرگونه کالایی باید به مواد اولیه استفاده شده در آن نیز دقت کافی را داشته باشیم،در سیمان کاری نیز نوع سیمانی که ازش بهره می گیرند در قیمت نما نقش مهمی را دارد برای مثال: قیمت یک کیلو سیمان سفید در بازار با کیفیت خوب 15000 تومان می باشد ولی با همین قیمت سیمان سفید دو کیلویی نیز با کیفیت کم هم پیدا می شود. 

میزان ارتفاع ساختمان

همان طور که در ویژگی های نما رومی سیمانی بررسی کردیم،گفتیم که میزان ارتفاع بر زیبایی نما می افزاید و اندازه ارتفاع هم در قیمت نما نقش بلغوه ای دارد یعنی هرچه ارتفاع بیشتر باشد،پول بیشتری را باید برای مصالح و کارکنان کنار بگذاریم.

المان های مختلف

جزییات طراحی،ستون ها،پیچ و خم ها،سرستون  ها و… که جز المان های نما به حساب می ایند ، در قیمت نما رومی نقش مهمی را دارد.

بعد از جست و جو و تحقیق درباره ویژگی های نما رومی سیمانی حالا وقت آن رسیده است که مجرب ترین و کامل ترین شرکت نماساز کلاسیک در ایران را به شما دوستان معرفی کنیم.

نماسازان مرادی با بیش از 20 سال سابقه کاری در حوزه صنعت معماری نما جز بهترین شرکت های نماساز حال حاضر ایران به حساب می ایند ؛ این شرکت اعم از ساخت نما  های ساختمان،برج و ویلا به نماسازی  ساختمان ها نیز می پردازد،پیشنهاد ما برای ثبت سفارش نما های مختلف نماسازان مرادی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *